Separate address module TS98271
Address module 200 VA
- Dimming in emergency mode
- Compatible with DALI function
- Compatible with Intelligent Controller
- Compatible with Tapsa Control Central Battery Systems
| Product code | TS98271 | Electrical number (FI) | 7123834 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045011356 | TARIC code | 85044085 | |
| Weight | 0,10 kg | Measurements | 150 × 32 × 43 mm | |
| Body material | plastic | CE Mark | Yes | |
| ETIM class | Electrical accessories/spare parts for luminaires (EC002556) | Current Limit for Fault Detection (mA) | N/A | |
| Intelligent Controller | Yes | Max Input Power VA | 2 VA | |
| Max Input Power W | 2 W | Mounting | Inside a luminaire | |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Tapsa Control | Yes |
| Product code | TS98271 |
|---|---|
| Electrical number (FI) | 7123834 |
| GTIN | 6438045011356 |
| TARIC code | 85044085 |
| Weight | 0,10 kg |
| Measurements | 150 × 32 × 43 mm |
| Body material | plastic |
| CE Mark | Yes |
| ETIM class | Electrical accessories/spare parts for luminaires (EC002556) |
| Current Limit for Fault Detection (mA) | N/A |
| Intelligent Controller | Yes |
| Max Input Power VA | 2 VA |
| Max Input Power W | 2 W |
| Mounting | Inside a luminaire |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Tapsa Control | Yes |
Compatible products
| Product code | Electrical number | Description | Power Consumption (VA) | Mounting | |
|---|---|---|---|---|---|
| TS90685 | 7118849 | Local Controller TS90685 | 250 | Inside a distribution panel | Add to cart |
| TS90696 | 7118922 | Local Controller TS90696 | 250 | Surface | Add to cart |
| Product code | Electrical number | Description | |
|---|---|---|---|
| TST8801 | 7123858 | IC Input Module TST8801 | Add to cart |
