Local Controller TS90685
Local Controller (installation inside a distribution panel)
- 1-3-phase monitoring
- Controlling the non-maintained lights through the supply cabling
| Product code | TS90685 | Electrical number (FI) | 7118849 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045006826 | TARIC code | 94056180 | |
| Weight | 0,10 kg | Measurements | 117 × 38 × 60 mm | |
| Body material | sheet metal | CE Mark | Yes | |
| ETIM class | Intelligent control element (EC000205) | Mounting | Inside a distribution panel | |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Power Consumption (VA) | 250 |
| Product code | TS90685 |
|---|---|
| Electrical number (FI) | 7118849 |
| GTIN | 6438045006826 |
| TARIC code | 94056180 |
| Weight | 0,10 kg |
| Measurements | 117 × 38 × 60 mm |
| Body material | sheet metal |
| CE Mark | Yes |
| ETIM class | Intelligent control element (EC000205) |
| Mounting | Inside a distribution panel |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Power Consumption (VA) | 250 |
Scale Images

Compatible products
| Product code | Electrical number | Description | |
|---|---|---|---|
| TS98253 | 7123830 | Separate address module TS98253 | Add to cart |
| TS98253B | 7123831 | Separate address module TS98253B | Add to cart |
| TS98254 | 7123832 | Separate address module TS98254 | Add to cart |
| TS98255 | 7123833 | Separate address module TS98255 | Add to cart |
| TS98263B | 7123829 | Separate address module TS98263B | Add to cart |
| TS98271 | 7123834 | Separate address module TS98271 | Add to cart |
| TS98281 | 7123835 | Separate address module TS98281 | Add to cart |
