Robust Exit LED-opastevalaisin TWT9651WK
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä LED-turvavalaisin
Teknowaren metallirunkoinen Robust Exit on pinta-asennettava LED-opastevalaisin.
Korkea IP-luokka ja erityisen vankka rakenne tekee valaisimesta ihanteellisen vaativien olosuhteiden opastevalaisimen. Se kestää niin vettä kuin pölyä.
Mm. Länsimetron tunneleissa käytetään Robust-opaste- ja turvavalaisimia
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWT9651WK | Sähkönumero | 4282390 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045023113 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,30 kg | Mitat | 304 × 126 × 126 mm | |
| Rungon materiaali | metalli | CE Merkintä | Kyllä | |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | IP Luokka | IP67 | |
| Valonlähde | LED | Max. Syöttöteho VA | 8,3 VA | |
| Max Syöttöteho W | 4,6 W | Asennus vakiona | Pinta | |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Opaste | None | |
| Suojausluokka | I | Tapsa Control | Kyllä | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 24 m |
| Tuotekoodi | TWT9651WK |
|---|---|
| Sähkönumero | 4282390 |
| GTIN | 6438045023113 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,30 kg |
| Mitat | 304 × 126 × 126 mm |
| Rungon materiaali | metalli |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| IP Luokka | IP67 |
| Valonlähde | LED |
| Max. Syöttöteho VA | 8,3 VA |
| Max Syöttöteho W | 4,6 W |
| Asennus vakiona | Pinta |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | I |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 24 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Robust - VOT78 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PB9604E | 4282385 | Opaste alas (PB9604E) | 24 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB9605E | 4282387 | Opaste vasen (PB9605E) | 24 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB9606E | 4282386 | Opaste oikea (PB9606E) | 24 m | | Lisää ostoskoriin |


