Robust Exit LED-hänvisningsarmatur TWT9651WK
Adresserbar 230 V centralmatade LED-nödljusarmatur
Teknowares Robust Exit med metallstomme är en ytmonterad LED-hänvisningsarmatur.
Hög IP-klass och mycket robust konstruktion gör Robust hänvisningsarmatur idealisk för krävande förhållanden. Den står emot både vatten och damm.
Bland andra använder Länsimetros tunnelbanetunnlar i Finland Robust armaturer.
Piktogram köps separat.
| Produktkod | TWT9651WK | Sähkönumero (FI) | 4282390 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045023113 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 1,30 kg | |
| Mått | 304 × 126 × 126 mm | Stommmaterial | metal | |
| CE Mark (SE) | Ja | Diffusor Material (SE) | Polycarbonate | |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² | EN 60598-2-22 | Ja | |
| ETIM class | [EC001957] | Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 | |
| IP-klass | IP67 | Ljuskälla | LED | |
| Max inmatningseffekt VA | 8,3 VA | Max inmatningseffekt W | 4,6 W | |
| Montage | Yt | Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Piktogram | None | Skyddsklass | I | |
| Tapsa Control | Ja | Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30...+50 | |
| Överkopplingsbar | Ja | Läsavstånd | 24 m |
| Produktkod | TWT9651WK |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4282390 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045023113 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 1,30 kg |
| Mått | 304 × 126 × 126 mm |
| Stommmaterial | metal |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Diffusor Material (SE) | Polycarbonate |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 |
| IP-klass | IP67 |
| Ljuskälla | LED |
| Max inmatningseffekt VA | 8,3 VA |
| Max inmatningseffekt W | 4,6 W |
| Montage | Yt |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Piktogram | None |
| Skyddsklass | I |
| Tapsa Control | Ja |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Läsavstånd | 24 m |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| Installationsanvisning Robust - VOT78 | File |
| Allmän information om montering av Teknoware armaturer | File |
Produkter som krävs
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | Läsavstånd | Piktogram | |
|---|---|---|---|---|---|
| PB9604E | Piktogram PB9604E | 24 m | | Lägg till i varukorg | |
| PB9605E | Piktogram PB9605E | 24 m | | Lägg till i varukorg | |
| PB9606E | Piktogram PB9606E | 24 m | | Lägg till i varukorg |


