
Switch Controller TST8501
Switch Controller (Installation: Inside a distribution panel).
- controls emergency lights from Central Battery System
- inverting function in AC
| Product code | TST8501 | Electrical number (FI) | 7123825 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045010649 | TARIC code | 94056180 | |
| Weight | 0,30 kg | Measurements | 150 × 32 × 43 mm | |
| Body material | sheet metal | CE Mark | Yes | |
| ETIM class | Intelligent control element (EC000205) | Mounting | Inside a distribution panel | |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Power Consumption (VA) | 1000 |
| Product code | TST8501 |
|---|---|
| Electrical number (FI) | 7123825 |
| GTIN | 6438045010649 |
| TARIC code | 94056180 |
| Weight | 0,30 kg |
| Measurements | 150 × 32 × 43 mm |
| Body material | sheet metal |
| CE Mark | Yes |
| ETIM class | Intelligent control element (EC000205) |
| Mounting | Inside a distribution panel |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Power Consumption (VA) | 1000 |