Switch Controller TST2803B
Switch Controller (Installation: with the junction box enclosure (IP20) for independent installation).
- in normal mode the luminaires take their supply from the light switch
- controls emergency lights by normal light switch
- an analog dimming control output 1-10 V
| Product code | TST2803B | Electrical number (FI) | 7123824 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045010625 | TARIC code | 94056180 | |
| Weight | 0,30 kg | Measurements | 213 × 127 × 75 mm | |
| Body material | sheet metal | CE Mark | Yes | |
| ETIM class | Intelligent control element (EC000205) | Mounting | Surface | |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Power Consumption (VA) | 1400 |
| Product code | TST2803B |
|---|---|
| Electrical number (FI) | 7123824 |
| GTIN | 6438045010625 |
| TARIC code | 94056180 |
| Weight | 0,30 kg |
| Measurements | 213 × 127 × 75 mm |
| Body material | sheet metal |
| CE Mark | Yes |
| ETIM class | Intelligent control element (EC000205) |
| Mounting | Surface |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Power Consumption (VA) | 1400 |
