Battery cabinet TK2300
Battery Cabinet for Batteries, space for batteries 2x12V / 38 Ah
| Product code | TK2300 | Electrical number (FI) | 7118975 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045004112 | TARIC code | 85044095 | |
| Weight | 6,30 kg | Measurements | 517 × 203 × 338 mm | |
| Body material | sheet metal | Colour | RAL9003 (Signal white) | |
| ETIM class | Empty cabinet (EC000058) | IP Class | IP20 | |
| Akkutila | 2 x 12 V / 38 Ah |
| Product code | TK2300 |
|---|---|
| Electrical number (FI) | 7118975 |
| GTIN | 6438045004112 |
| TARIC code | 85044095 |
| Weight | 6,30 kg |
| Measurements | 517 × 203 × 338 mm |
| Body material | sheet metal |
| Colour | RAL9003 (Signal white) |
| ETIM class | Empty cabinet (EC000058) |
| IP Class | IP20 |
| Akkutila | 2 x 12 V / 38 Ah |
Scale Images

Required products
| Product code | Electrical number | Description | Number of Output Circuits | |
|---|---|---|---|---|
| TK2301 | 7118801 | Central Battery Unit TK2301 | 1 x 120 VA / W | Add to cart |
| TK2302 | 7118803 | Central Battery Unit TK2302 | 2 x 120 VA / W | Add to cart |
| TK2303 | 7118804 | Central Battery Unit TK2303 | 3 x 120 VA / W | Add to cart |
| TK2304 | 7118805 | Central Battery Unit TK2304 | 4 x 120 VA / W | Add to cart |
| TK2305 | 7118806 | Central Battery Unit TK2305 | 5 x 120 VA / W | Add to cart |
| TK2306 | 7118807 | Central Battery Unit TK2306 | 6 x 120 VA / W | Add to cart |
| TK2307 | 7118808 | Central Battery Unit TK2307 | 7 x 120 VA / W | Add to cart |
| TK2308 | 7118809 | Central Battery Unit TK2308 | 8 x 120 VA / W | Add to cart |
