Adressmodul TS98255
Adressmodul 625 VA 230 VDC
- permanentdrift/beredskapdrift
- Funktion kan väljas med en dip-brytare
- kan användas med Tapsa Control nödbelysningscentraler
- Lokal Controller-kompatibel
| Produktkod | TS98255 | Sähkönumero (FI) | 7123833 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045011349 | |
| Tullkod | 85044085 | Vikt | 0,10 kg | |
| Mått | 150 × 32 × 43 mm | Stommmaterial | plast | |
| CE Mark (SE) | Ja | ETIM class | [EC002556] | |
| Current Limit for Fault Detection (mA) (SE) | 400 mA | Max inmatningseffekt VA | 2 VA | |
| Max inmatningseffekt W | 2 W | Max totalbelastning, nätdrift (VA) | 625 | |
| Montage | Innanför armaturen | Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Utspänning, batteridrift (VDC) | 216 | Nominell utspänning, nätdrift (VAC) | 220-240 VDC | |
| Tapsa Control | Ja |
| Produktkod | TS98255 |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 7123833 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045011349 |
| Tullkod | 85044085 |
| Vikt | 0,10 kg |
| Mått | 150 × 32 × 43 mm |
| Stommmaterial | plast |
| CE Mark (SE) | Ja |
| ETIM class | [EC002556] |
| Current Limit for Fault Detection (mA) (SE) | 400 mA |
| Max inmatningseffekt VA | 2 VA |
| Max inmatningseffekt W | 2 W |
| Max totalbelastning, nätdrift (VA) | 625 |
| Montage | Innanför armaturen |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Utspänning, batteridrift (VDC) | 216 |
| Nominell utspänning, nätdrift (VAC) | 220-240 VDC |
| Tapsa Control | Ja |
Kompatibla produkter
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | Effektförbrukning (VA) | Montage | |
|---|---|---|---|---|---|
| TS90685 | Lokal Controller TS90685 | 250 | I en gruppcentral | Lägg till i varukorg | |
| TS90696 | Lokal Controller TS90696 | 250 | Yt | Lägg till i varukorg |
