Stamina Line Midbay -turvavalaisin TWT7951WK
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä turvavalaisin
Stamina Line Midbay TWT7951WK on suunniteltu vastaamaan haastavien käyttökohteiden vaatimuksia.
Valaisimella on iskunkestävä IK10-luokiteltu metallirunko ja se on pöly- sekä vesitiivis IP65-luokituksen mukaisesti. Tätä mallia voidaan käyttää jopa -30°C pakkasella. Valaisin voidaan asentaa usealla eri tavalla. Tämä ulkoturvavalaisinmalli on suunniteltu käytävien sekä pitkien ja kapeiden alueiden valaisemiseen.
| Tuotekoodi | TWT7951WK | Sähkönumero | 4244131 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045024561 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,20 kg | Mitat | 265 × 100 × 87 mm | |
| Rungon materiaali | alumiinivalu | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9007 (Grey aluminium) | Kuvun materiaali | Lasi | |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | IK Luokka | IK10 | |
| Intelligent Controller | Kyllä | IP Luokka | IP65 | |
| Valonlähde | LED | Valovirta (lm) | 215 | |
| Max. Syöttöteho VA | 10 VA | Max Syöttöteho W | 6 W | |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Suojausluokka | I | Tapsa Control | Kyllä | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWT7951WK |
|---|---|
| Sähkönumero | 4244131 |
| GTIN | 6438045024561 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,20 kg |
| Mitat | 265 × 100 × 87 mm |
| Rungon materiaali | alumiinivalu |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9007 (Grey aluminium) |
| Kuvun materiaali | Lasi |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IK Luokka | IK10 |
| Intelligent Controller | Kyllä |
| IP Luokka | IP65 |
| Valonlähde | LED |
| Valovirta (lm) | 215 |
| Max. Syöttöteho VA | 10 VA |
| Max Syöttöteho W | 6 W |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Suojausluokka | I |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Poistumisreitin turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 1 lx |
| 2.5 | 41 | 5 | 12.5 | 1 |
| 3 | 28 | 5.5 | 13.5 | 1 |
| 4 | 16 | 6 | 15 | 1 |
| 6 | 6.5 | 6.5 | 16 | 1 |
| 8 | 3.5 | 7 | 17 | 1 |
| 10 | 2 | 7.5 | 19.5 | 1 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Stamina - VOT111 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| XWT5210 | 4244132 | Stamina seinäkannake XWT5210 | Lisää ostoskoriin |
| XWT5211 | 4244133 | Stamina kattokannake XWT5211 | Lisää ostoskoriin |
