Step-turvavalaisin TWT1651WK
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä LED-turvavalaisin
Tyylikäs ja huomaamaton Step-turvavalaisin on suunniteltu erityisesti portaisiin ja muihin vastaaviin kohteisiin, joissa asennuspinta on lähellä lattianrajaa. Valaisin soveltuu hyvin esimerkiksi teattereihin ja sairaaloihin, joissa turvavalaistus halutaan toteuttaa erityisesti lattianrajan tuntumasta.
| Tuotekoodi | TWT1651WK | Sähkönumero | 4226336 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045023120 | Tullikoodi | 94056080 | |
| Paino | 0,80 kg | Mitat | 80 × 200 × 100 mm | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9003 (Signal white) | |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | Intelligent Controller | Kyllä | |
| IP Luokka | IP20 | Valonlähde | LED | |
| Valovirta (lm) | 110 | Max. Syöttöteho VA | 10 VA | |
| Max Syöttöteho W | 5,5 W | Asennus vakiona | Uppo | |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Suojausluokka | I | |
| Upotusaukon mitat | 170 x 82 | Tapsa Control | Kyllä | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWT1651WK |
|---|---|
| Sähkönumero | 4226336 |
| GTIN | 6438045023120 |
| Tullikoodi | 94056080 |
| Paino | 0,80 kg |
| Mitat | 80 × 200 × 100 mm |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| Intelligent Controller | Kyllä |
| IP Luokka | IP20 |
| Valonlähde | LED |
| Valovirta (lm) | 110 |
| Max. Syöttöteho VA | 10 VA |
| Max Syöttöteho W | 5,5 W |
| Asennus vakiona | Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Suojausluokka | I |
| Upotusaukon mitat | 170 x 82 |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Step - VOT110 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWT1601 | 4148628 | Step uppoasennuskotelo TWT1601 | Lisää ostoskoriin |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWT1601 | 4148628 | Step uppoasennuskotelo TWT1601 | Lisää ostoskoriin |
