Step Nödljusarmatur TWT1651WK
Adresserbar 230 V centralmatade LED-nödljusarmatur
Step nödljusarmatur är både elegant och diskret och har specialutformats för användning i trappor och andra områden där armaturen behöver installeras nära golvet. Armaturen är väl lämpad för till exempel teatrar och sjukhus där man har ett specifikt behov av placera nödbelysningen nära golvet.
| Produktkod | TWT1651WK | Sähkönumero (FI) | 4226336 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045023120 | |
| Tullkod | 94056080 | Vikt | 0,80 kg | |
| Mått | 80 × 200 × 100 mm | CE Mark (SE) | Ja | |
| Färg | RAL9003 (Signal white) | Diffusor Material (SE) | Polycarbonate | |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² | EN 60598-2-22 | Ja | |
| ETIM class | [EC001957] | Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 | |
| Intelligent Controller | Ja | IP-klass | IP20 | |
| Ljuskälla | LED | Ljusflöde (lm) | 110 | |
| Max inmatningseffekt VA | 10 VA | Max inmatningseffekt W | 5,5 W | |
| Montage | Infälld | Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Skyddsklass | I | Håltagning för infälld montering | 170 x 82 | |
| Tapsa Control | Ja | Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30…+50 | |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Produktkod | TWT1651WK |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4226336 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045023120 |
| Tullkod | 94056080 |
| Vikt | 0,80 kg |
| Mått | 80 × 200 × 100 mm |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Färg | RAL9003 (Signal white) |
| Diffusor Material (SE) | Polycarbonate |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 |
| Intelligent Controller | Ja |
| IP-klass | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Ljusflöde (lm) | 110 |
| Max inmatningseffekt VA | 10 VA |
| Max inmatningseffekt W | 5,5 W |
| Montage | Infälld |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Skyddsklass | I |
| Håltagning för infälld montering | 170 x 82 |
| Tapsa Control | Ja |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30…+50 |
| Överkopplingsbar | Ja |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| Installationsanvisning Step - VOT110 | File |
| Allmän information om montering av Teknoware armaturer | File |
Produkter som krävs
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | |
|---|---|---|---|
| TWT1601 | Step installationsbox TWT1601 | Lägg till i varukorg |
Tillbehör
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | |
|---|---|---|---|
| TWT1601 | Step installationsbox TWT1601 | Lägg till i varukorg |
