Solid Exit 2 -opastevalaisin TWS3192WM
1 h superkondensaattorilla ja Lumi Test -itsetestauksella varustettu Escap-opastevalaisin
Valolevyllinen Solid Exit 2 on suunniteltu kestämään nimenomaan vaativia olosuhteita. Se on täysin pölytiivis ja vedeltä suojattu, 2-puoleinen, IP65–kotelointiluokan opastevalaisin.
Solid Exit 2 sopii esimerkiksi teollisuustiloihin ja parkkihalleihin. Escap- ja keskusakustojärjestelmän valaisimet sopivat myös ulkokäyttöön.
Suunnittelussa helppoon asennettavuuteen on kiinnitetty erityistä huomiota.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWS3192WM | Sähkönumero | 4211125 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045022734 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,80 kg | Mitat | 371 × 181 × 232 mm | |
| Toiminta-aika (h) | 1 h | Rungon materiaali | muovi | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9003 (Signal white) | |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Kyllä | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| Escap | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | IP Luokka | IP65 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Max. Syöttöteho VA | 5,5 VA | Max Syöttöteho W | 5,3 W | |
| Asennus vakiona | Pinta, Seinä | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Opaste | None | Suojausluokka | II | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25…+35 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 30 m |
| Tuotekoodi | TWS3192WM |
|---|---|
| Sähkönumero | 4211125 |
| GTIN | 6438045022734 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,80 kg |
| Mitat | 371 × 181 × 232 mm |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP65 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Max. Syöttöteho VA | 5,5 VA |
| Max Syöttöteho W | 5,3 W |
| Asennus vakiona | Pinta, Seinä |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | II |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25…+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 30 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Solid - VOT105 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PBV31305E3 | 4282374 | Opaste ylös (PBV31305E3) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV31302E3 | 4210655 | Opaste alas (PBV31302E3) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV31302ER | 4226379 | Opaste alas, esteetön poistumistie (PBV31302ER) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV31305E | 4282373 | Opaste ylös & ylös (PBV31305E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV31301E2 | 4210658 | Opaste vasen (PBV31301E2) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV31301E1 | 4210657 | Opaste oikea (PBV31301E1) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV31301ER | 4226378 | Opaste vasen, oikea, esteetön poistumistie (PBV31301ER) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV31301E | 4210656 | Opaste oikea & vasen (PBV31301E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV31302E | 4210641 | Opaste alas & alas (PBV31302E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWT3001 | 4226329 | Solid-uppoasennuskehys TWT3001 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3002 | 4226330 | Solid-seinäkannake TWT3002 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3003 | 4226331 | Solid-lippukannatin TWT3003 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3004 | 4226332 | Solid-kattokannatin TWT3004 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3006 | 4148553 | Solid-ripustuskannatin TWT3006 | Lisää ostoskoriin |



