Solid Exit 2 hänvisningsarmatur TWS3192WM
Escap hänvisningsarmatur med 1 h kondensatordrift och Lumi Test självtestfunktion
Solid Exit 2 hänvisningsarmatur är utrustad med en ljusskylt. Armaturen är speciellt utformad för att klara tuffa förhållanden. Den är en dubbelsidig IP65-klassad armatur och är fullständigt damm- och vattentät.
Solid Exit 2 är lämplig för användning i exempelvis industrilokaler och garage. Escap- och centralmatade armaturer är lämplig också utomhus.
Armaturen har utformats speciellt för snabb och enkel installation.
Piktogram köps separat.
| Produktkod | TWS3192WM | Sähkönumero (FI) | 4211125 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045022734 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 1,80 kg | |
| Mått | 371 × 181 × 232 mm | Drifttid (h) | 1 h | |
| Stommmaterial | plast | CE Mark (SE) | Ja | |
| Färg | RAL9003 (Signal white) | Diffusor Material (SE) | Polycarbonate | |
| Elektrisk montage | 2/3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Ja | |
| EN 60598-2-22 | Ja | Escap | Ja | |
| ETIM class | [EC001957] | Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 | |
| IP-klass | IP65 | Ljuskälla | LED | |
| LumiTest | Ja | Max inmatningseffekt VA | 5,5 VA | |
| Max inmatningseffekt W | 5,3 W | Montage | Yt, Vägg | |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC | Piktogram | None | |
| Skyddsklass | II | Drifttemperatur Min - Max (°C) | -25…+35 | |
| Överkopplingsbar | Ja | Läsavstånd | 30 m |
| Produktkod | TWS3192WM |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4211125 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045022734 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 1,80 kg |
| Mått | 371 × 181 × 232 mm |
| Drifttid (h) | 1 h |
| Stommmaterial | plast |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Färg | RAL9003 (Signal white) |
| Diffusor Material (SE) | Polycarbonate |
| Elektrisk montage | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Ja |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| Escap | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 |
| IP-klass | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| LumiTest | Ja |
| Max inmatningseffekt VA | 5,5 VA |
| Max inmatningseffekt W | 5,3 W |
| Montage | Yt, Vägg |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Piktogram | None |
| Skyddsklass | II |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -25…+35 |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Läsavstånd | 30 m |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| Installationsanvisning Solid - VOT105 | File |
| Allmän information om montering av Teknoware armaturer | File |
Produkter som krävs
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | Läsavstånd | Piktogram | |
|---|---|---|---|---|---|
| PBV31301E | Piktogram PBV31301E | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBV31301E1 | Piktogram PBV31301E1 | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBV31301E2 | Piktogram PBV31301E2 | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBV31301ER | Piktogram PBV31301ER | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBV31302E | Piktogram PBV31302E | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBV31302E3 | Piktogram PBV31302E3 | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBV31302ER | Piktogram PBV31302ER | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBV31305E | Piktogram PBV31305E | 30 m | | Lägg till i varukorg | |
| PBV31305E3 | Piktogram PBV31305E3 | 30 m | | Lägg till i varukorg |
Tillbehör
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | |
|---|---|---|---|
| TWT3001 | Solid infälld monteringsram TWT3001 | Lägg till i varukorg | |
| TWT3002 | 7347085 | Solid vägghållare TWT3002 | Lägg till i varukorg |
| TWT3003 | Solid flagghållare TWT3003 | Lägg till i varukorg | |
| TWT3004 | Solid takhållare TWT3004 | Lägg till i varukorg | |
| TWT3006 | Solid pendelhållare TWT3006 | Lägg till i varukorg |



