Opas Kuutio -opastevalaisin TWK6353WA
3 h akulla varustettu, AaltoCtrl -etähallintajärjestelmään liitettävä LED-opastevalaisin
Opas Kuutio on iso ja näyttävä kuution muotoinen opastevalaisin. Opastekuvio voidaan kiinnittää valaisimen kaikille neljälle sivulle. Opas Kuutio on muovi/metallirunkoinen.
Valaisin soveltuu katto- ja ripustusasennukseen. Kattoasennus sisältyy valaisinpakettiin vakiona. Valaisimen valonlähteenä toimivat pitkäikäiset ledit.
Opas Kuutio soveltuu erityisen hyvin suuriin yleisötiloihin, kuten kauppakeskuksiin, joissa poistumisreitti kulkee tilan keskellä olevan portaikon kautta. Yksi Opas Kuutio -valaisin voi kattaa koko ympäröivän tilan opastuksen.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWK6353WA | Sähkönumero | 4282376 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045022949 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 4,20 kg | Mitat | 362 × 362 × 371 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Rungon materiaali | metalli, muovi | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9003 (Signal white) | |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Kyllä | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | |
| IP Luokka | IP20 | Valonlähde | LED | |
| LumiTest | Kyllä | Max. Syöttöteho VA | 7,8 VA | |
| Max Syöttöteho W | 6 W | Asennus vakiona | Katto | |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Opaste | None | Suojausluokka | I | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -5…+30 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 65 m |
| Tuotekoodi | TWK6353WA |
|---|---|
| Sähkönumero | 4282376 |
| GTIN | 6438045022949 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 4,20 kg |
| Mitat | 362 × 362 × 371 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Rungon materiaali | metalli, muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP20 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Max. Syöttöteho VA | 7,8 VA |
| Max Syöttöteho W | 6 W |
| Asennus vakiona | Katto |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | I |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -5…+30 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 65 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PB6301 | 4281235 | Opaste oikea (PB6301) | 65 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB6302 | 4281236 | Opaste vasen (PB6302) | 65 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB6303 | 4281237 | Opaste alas (PB6303) | 65 m | | Lisää ostoskoriin |


