Esc Cube hänvisningsarmatur TWK6353WA
3 h batteri LED-hänvisningsarmatur med AaltoCtrl trådlös övervakning och Lumi Test självtestfunktion
ESC Cube är en stor och imponerande kubformad hänvisningsarmatur. Piktogram kan fästas på armaturens alla fyra sidor. ESC Cube har en stomme av plast/metall.
Armaturen är lämplig för tak- eller pendelmontage. Takmontage ingår som standard i armaturen. Högeffektiva lysdioder används som armaturens ljuskälla.
ESC Cube är särskilt lämplig för stora offentliga områden såsom köpcentra, där utrymningsvägen passerar genom ett utrymme i mitten av trappan. En enda ESC Cube hänvisningsarmatur kan ge vägledning för hela området.
Piktogram köps separat.
| Produktkod | TWK6353WA | Sähkönumero (FI) | 4282376 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045022949 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 4,20 kg | |
| Mått | 362 × 362 × 371 mm | AaltoCtrl | Ja | |
| Stommmaterial | metal, plast | CE Mark (SE) | Ja | |
| Färg | RAL9003 (Signal white) | Diffusor Material (SE) | Polycarbonate | |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Ja | |
| EN 60598-2-22 | Ja | ETIM class | [EC001957] | |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 | IP-klass | IP20 | |
| Ljuskälla | LED | LumiTest | Ja | |
| Max inmatningseffekt VA | 7,8 VA | Max inmatningseffekt W | 6 W | |
| Montage | Tak | Montage (med tillbehör) | Pendel | |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC | Piktogram | None | |
| Skyddsklass | I | Drifttemperatur Min - Max (°C) | -5…+30 | |
| Överkopplingsbar | Ja | Läsavstånd | 65 m |
| Produktkod | TWK6353WA |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4282376 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045022949 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 4,20 kg |
| Mått | 362 × 362 × 371 mm |
| AaltoCtrl | Ja |
| Stommmaterial | metal, plast |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Färg | RAL9003 (Signal white) |
| Diffusor Material (SE) | Polycarbonate |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Ja |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 850 |
| IP-klass | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| LumiTest | Ja |
| Max inmatningseffekt VA | 7,8 VA |
| Max inmatningseffekt W | 6 W |
| Montage | Tak |
| Montage (med tillbehör) | Pendel |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Piktogram | None |
| Skyddsklass | I |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -5…+30 |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Läsavstånd | 65 m |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| Allmän information om montering av Teknoware armaturer | File |
Produkter som krävs
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | Läsavstånd | Piktogram | |
|---|---|---|---|---|---|
| PB6301 | Piktogram PB6301 | 65 m | | Lägg till i varukorg | |
| PB6302 | Piktogram PB6302 | 65 m | | Lägg till i varukorg | |
| PB6303 | Piktogram PB6303 | 65 m | | Lägg till i varukorg |


