Turvavalokeskus TKT6524BP
TKT65B-sarjan turvavalokeskus tarjoaa yksinkertaisen ratkaisun syöttämään keskisuurta määrää valaisimia. Se sopii keskisuuriin kiinteistöihin. Uudet TKT65xxBP-mallin keskukset ovat ovellisia ja kotelointiluokaltaan IP34.
Tekniset ominaisuudet:
- syöttöjännite 230 VAC
- lähtöjännite normaalikäytöllä 230 VAC
- lähtöjännite akkukäytöllä 216 VDC
- akkujännite 216 V, joka muodostetaan 18:lla sarjaan kytketyllä 12 V akulla
- 6, 12, 18 tai 24 ryhmälähtöä, keskustyypistä riippuen.
| Tuotekoodi | TKT6524BP | Sähkönumero | 7123935 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045019901 | Tullikoodi | 85044095 | |
| Paino | 31,60 kg | Mitat | 590 × 262 × 862 mm | |
| Akkujännite (VDC) | 216 | Rungon materiaali | ohutlevy | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9003 (Signal white) | |
| EN 50171 | Kyllä | ETIM luokka | Turvavalokeskus (EC002678) | |
| IP Luokka | IP34 | Max. akkukapasiteetti (Ah) | 65 | |
| Max Load Inrush Current per Single Output Circuit / 1 ms (A) | 120 | Max. kokonaiskuormitettavuus, 1 h toiminta-aika (W) | 6000 W | |
| Maksimi kokonaiskuormitettavuus, 1 h akkukäyttö (W) | 6000 W | Maksimi kokonaiskuormitettavuus, 3 h akkukäyttö (W) | 3340 W | |
| Maksimi kokonaiskuormitettavuus, verkkokäyttö (VA) | 2580 | Nimellissyöttöjännite | 1~ N/PE 220-240 VAC, 50 Hz | |
| Valaisinryhmien määrä | 24 x 250 VA / W | Lähtöjännite, akkukäyttö (VDC) | 216 | |
| Nimellislähtöjännite, verkkokäyttö (VAC) | 220-240 VAC | Tehonkulutus (VA) | 3680 | |
| Required Short Circuit Current per Single Output Circuit (A) | 11 |
| Tuotekoodi | TKT6524BP |
|---|---|
| Sähkönumero | 7123935 |
| GTIN | 6438045019901 |
| Tullikoodi | 85044095 |
| Paino | 31,60 kg |
| Mitat | 590 × 262 × 862 mm |
| Akkujännite (VDC) | 216 |
| Rungon materiaali | ohutlevy |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| EN 50171 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turvavalokeskus (EC002678) |
| IP Luokka | IP34 |
| Max. akkukapasiteetti (Ah) | 65 |
| Max Load Inrush Current per Single Output Circuit / 1 ms (A) | 120 |
| Max. kokonaiskuormitettavuus, 1 h toiminta-aika (W) | 6000 W |
| Maksimi kokonaiskuormitettavuus, 1 h akkukäyttö (W) | 6000 W |
| Maksimi kokonaiskuormitettavuus, 3 h akkukäyttö (W) | 3340 W |
| Maksimi kokonaiskuormitettavuus, verkkokäyttö (VA) | 2580 |
| Nimellissyöttöjännite | 1~ N/PE 220-240 VAC, 50 Hz |
| Valaisinryhmien määrä | 24 x 250 VA / W |
| Lähtöjännite, akkukäyttö (VDC) | 216 |
| Nimellislähtöjännite, verkkokäyttö (VAC) | 220-240 VAC |
| Tehonkulutus (VA) | 3680 |
| Required Short Circuit Current per Single Output Circuit (A) | 11 |
Mittakuvat

Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Mitat | |
|---|---|---|---|---|
| TEA020 | 7123866 | Suljettu lyijyakku 6,5 Ah / 12 V | 151 × 65 × 102 mm | Lisää ostoskoriin |
| TEA021 | 7123867 | Suljettu lyijyakku 17 Ah / 12 V | 183 × 79 × 169 mm | Lisää ostoskoriin |
| TEA022 | 7123868 | Suljettu lyijyakku 24 Ah / 12 V | 167 × 177 × 126 mm | Lisää ostoskoriin |
| TEA023 | 7123869 | Suljettu lyijyakku 38 Ah / 12 V | 199 × 167 × 172 mm | Lisää ostoskoriin |
| TEA024 | 7123870 | Suljettu lyijyakku 65 Ah / 12 V | 350 × 169 × 180 mm | Lisää ostoskoriin |
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | IP Luokka | |
|---|---|---|---|---|
| TK6500B | 7118820 | Akkukotelo akustolle, akkutila 18 x12 V / 15 Ah | IP20 | Lisää ostoskoriin |
| TK6500BP | 7123918 | Akkukotelo akustolle, akkutila 18 x12 V / 15 Ah | IP34 | Lisää ostoskoriin |
| TKT6500 | 7118821 | Akkukotelo akustolle, akkutila 6x12 V / 100Ah | IP20 | Lisää ostoskoriin |
| TKT6500P | 7123919 | Akkukotelo akustolle, akkutila 6 x12 V / 100 Ah | IP34 | Lisää ostoskoriin |
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| XJ997 | 7118853 | Akkukaapelisarja ≥15 Ah akuille, TKT65- ja TKT66-keskuksille | Lisää ostoskoriin |
| XJ997B | 7118852 | Akkukaapelisarja 6,5 Ah akuille, TKT65- ja TKT66-keskuksille. | Lisää ostoskoriin |
| XJ997C | 7118896 | Akkukaapelisarja 2:lle akkukotelolle, TKT65- ja TKT66-keskuksille | Lisää ostoskoriin |
| XJ997E | 7118823 | Akkukaapelisarja 3:lle TKT6500-kotelolle, TKT65- ja TKT66-turvavalokeskuksille | Lisää ostoskoriin |
