
Opas 10 LED-opastevalaisin TW86841W
24 V keskusakustojärjestelmään liitettävä LED-opastevalaisin
TW868 / TWS86 on valolevyllä varustettu opastevalaisin uppoasennukseen. Valaisinta voidaan käyttää sekä 1- että 2-puoleisena. Mallisto kattaa sekä pitkäikäisellä LED-valonlähteellä, että loisteputkella varustetut versiot. Valaisimen opastelevyn symboli on silkkipainettu levyn sisälle. Opas 10 -perheen valaisimet soveltuvat erityisesti tiloihin, joissa valaisimelta vaaditaan ehdottoman tyylikästä ulkonäköä.
| Tuotekoodi | TW86841W | Sähkönumero | 4210577 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045006673 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,70 kg | Mitat | 295 × 72 × 254 mm | |
| Rungon materiaali | ohutlevy | CE Merkintä | Kyllä | |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | IP Luokka | IP20 | |
| Valonlähde | LED | Max. Syöttöteho VA | 2 VA | |
| Max Syöttöteho W | 2,5 W | Asennus vakiona | Uppo | |
| Nimellissyöttöjännite | 24 V, 50/60 Hz AC, DC | Suojausluokka | III | |
| Upotusaukon mitat | 62 x 265 | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä | Havaintoetäisyys | 30 m |
| Tuotekoodi | TW86841W |
|---|---|
| Sähkönumero | 4210577 |
| GTIN | 6438045006673 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,70 kg |
| Mitat | 295 × 72 × 254 mm |
| Rungon materiaali | ohutlevy |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| IP Luokka | IP20 |
| Valonlähde | LED |
| Max. Syöttöteho VA | 2 VA |
| Max Syöttöteho W | 2,5 W |
| Asennus vakiona | Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 24 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Suojausluokka | III |
| Upotusaukon mitat | 62 x 265 |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 30 m |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |