Local Controller TST6803
Local Controller (installation inside a distribution panel)
- 1-3-phase monitoring/230 V control input
- Controlling the non-maintained lights through the supply cabling
- Switch control input
- Relay contact output from 1-3-phase monitoring (NC/NO)
- 0-15 min adjustable delay for return to mains operations
| Product code | TST6803 | Electrical number (FI) | 7118957 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045008820 | TARIC code | 94056180 | |
| Weight | 0,10 kg | Measurements | 123 × 43 × 86 mm | |
| Body material | sheet metal | CE Mark | Yes | |
| ETIM class | Intelligent control element (EC000205) | Mounting | DIN rail, Inside a distribution panel | |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Power Consumption (VA) | 1400 |
| Product code | TST6803 |
|---|---|
| Electrical number (FI) | 7118957 |
| GTIN | 6438045008820 |
| TARIC code | 94056180 |
| Weight | 0,10 kg |
| Measurements | 123 × 43 × 86 mm |
| Body material | sheet metal |
| CE Mark | Yes |
| ETIM class | Intelligent control element (EC000205) |
| Mounting | DIN rail, Inside a distribution panel |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Power Consumption (VA) | 1400 |
Scale Images

