Local Controller TST6802
Local Controller (with a junction box enclosure (IP20) for independent installation)
- 1-3-phase monitoring
- Controlling the non-maintained lights through the supply cabling
| Product code | TST6802 | Electrical number (FI) | 7118949 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045007984 | TARIC code | 94056180 | |
| Weight | 0,10 kg | Measurements | 123 × 43 × 86 mm | |
| Body material | sheet metal | CE Mark | Yes | |
| ETIM class | Intelligent control element (EC000205) | IP Class | IP20 | |
| Mounting | Surface | Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Power Consumption (VA) | 1400 |
| Product code | TST6802 |
|---|---|
| Electrical number (FI) | 7118949 |
| GTIN | 6438045007984 |
| TARIC code | 94056180 |
| Weight | 0,10 kg |
| Measurements | 123 × 43 × 86 mm |
| Body material | sheet metal |
| CE Mark | Yes |
| ETIM class | Intelligent control element (EC000205) |
| IP Class | IP20 |
| Mounting | Surface |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Power Consumption (VA) | 1400 |
Scale Images

