Pictogram PBV81402ER
2-sided, light plate pictogram, arrow down and wheelchair, for Esc 81 (TWT81/TWS81) emergency exit lights. 40 m viewing distance.
2-sided, light plate pictogram, arrow down and wheelchair, for Esc 81 (TWT81/TWS81) emergency exit lights. 40 m viewing distance.
| Product code | PBV81402ER | Electrical number (FI) | 4226383 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045024080 | TARIC code | 94056180 | |
| Weight | 1,06 kg | Measurements | 400 × 10 × 224 mm | |
| ETIM class | Pictogram for emergency luminaire (EC000479) | Glow Wire Test of Plastic Materials (°C) | 650 | |
| Pictogram | down, unobstructed escape route | Viewing distance | 40 m |
| Product code | PBV81402ER |
|---|---|
| Electrical number (FI) | 4226383 |
| GTIN | 6438045024080 |
| TARIC code | 94056180 |
| Weight | 1,06 kg |
| Measurements | 400 × 10 × 224 mm |
| ETIM class | Pictogram for emergency luminaire (EC000479) |
| Glow Wire Test of Plastic Materials (°C) | 650 |
| Pictogram | down, unobstructed escape route |
| Viewing distance | 40 m |
Required products
| Product code | Electrical number | Description | |
|---|---|---|---|
| TWS8192WA | 4210501 | ESC 81 LED Emergency Exit Light TWS8192WA | Add to cart |
| TWS8192WAT | 4148752 | ESC 81 LED Emergency Exit Light TWS8192WAT | Add to cart |
| TWS8192WM | 4210502 | ESC 81 LED Emergency Exit Light TWS8192WM | Add to cart |
| TWS8192WMT | 4148753 | ESC 81 LED Emergency Exit Light TWS8192WMT | Add to cart |
| TWS8192WR | 4148623 | ESC 81 dimmed emergency exit light TWS8192WR | Add to cart |
| TWS8192WRT | 4148754 | ESC 81 dimmed emergency exit light TWS8192WRT | Add to cart |
| TWT8141W | 4281012 | ESC 81 LED Emergency Exit Light TWT8141W | Add to cart |
| TWT8141WK | 4148747 | ESC 81 emergency exit light TWT8141WK | Add to cart |
| TWT8141WKT | 4148855 | ESC 81 emergency exit light TWT8141WKT | Add to cart |
| TWT8141WT | 4148769 | ESC 81 LED Emergency Exit Light TWT8141WT | Add to cart |
| TWT8151W | 4281013 | ESC 81 LED Emergency Exit Light TWT8151W | Add to cart |
| TWT8151WK | 4281014 | ESC 81 emergency exit light TWT8151WK | Add to cart |
| TWT8151WKT | 4148771 | ESC 81 emergency exit light TWT8151WKT | Add to cart |
| TWT8151WT | 4148770 | ESC 81 LED Emergency Exit Light TWT8151WT | Add to cart |
| TWT8153WA | 4281016 | ESC 81 LED Emergency Exit Light TWT8153WA | Add to cart |
| TWT8153WAT | 4148772 | ESC 81 LED Emergency Exit Light TWT8153WAT | Add to cart |
| TWT8153WM | 4281017 | ESC 81 LED Emergency Exit Light TWT8153WM | Add to cart |
| TWT8153WMT | 4148773 | ESC 81 LED Emergency Exit Light TWT8153WMT | Add to cart |
| TWT8171W | 4148653 | ESC 81 emergency exit light TWT8171W | Add to cart |
| TWT8171WT | 4148774 | ESC 81 emergency exit light TWT8171WT | Add to cart |
