Opas 80 -opastevalaisin Y8051W143
230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä LED-opastevalaisin kaksipuoleisella opasteella, nuoli sivulle, 30 m havaintoetäisyys (yksittäispakattu TWT8051W)
Opas 80 on valolevyllä varustettu opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Teknowaren innovatiivisen elektroniikka- ja tuotesuunnittelun ansiosta Opas 80 -valaisimessa yhdistyvät erittäin tasaisesti valaistut opastekuviot, pieni virrankulutus sekä siro ulkomuoto.
Valittavana on kolme eri opastekokoa. Opas 80 -valaisinta voidaan käyttää 1- tai 2-puoleisena, sekä uppo- että pinta-asennuksessa.
Valaisin on kätevästi asennettavissa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Yksittäispakattu tuote - sisältää opasteen tai opastesetin.
| Tuotekoodi | Y8051W143 | Sähkönumero | 4281306 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045015194 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,75 kg | Mitat | 273 × 240 × 46 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | IP Luokka | IP43 | |
| Valonlähde | LED | Max. Syöttöteho VA | 3,9 VA | |
| Max Syöttöteho W | 2,9 W | Asennus vakiona | Katto, Seinä | |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Opaste | oikea & vasen | Suojausluokka | II | |
| Upotusaukon mitat | 45 x 275 | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä | Havaintoetäisyys | 30 m |
| Tuotekoodi | Y8051W143 |
|---|---|
| Sähkönumero | 4281306 |
| GTIN | 6438045015194 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,75 kg |
| Mitat | 273 × 240 × 46 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| Max. Syöttöteho VA | 3,9 VA |
| Max Syöttöteho W | 2,9 W |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Opaste | oikea & vasen |
| Suojausluokka | II |
| Upotusaukon mitat | 45 x 275 |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 30 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
| Asennusohje Opas 80 - VOT51 | Lataus |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | 4281135 | Pallosuoja TW77507B | Lisää ostoskoriin |
| TWT8001 | 4281031 | Uppoasennuskehys TWT8001 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9000 | 4211302 | Ripustuskannatin TWT9000 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9002 | 4211300 | Lippukannatin TWT9002 | Lisää ostoskoriin |
