Heavy Exit -opastevalaisin TWTA951WK
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä opastevalaisin
Teknoware Heavy Exit on lujatekoinen opastevalaisin vaativiin olosuhteisiin, kuten tehtaisiin, voimalaitoksiin, konepajoihin, navettoihin ja varastotiloihin. Pinta-asennettavan valaisimen kupu on lämpökarkaistua lasia ja alumiinirunko mekaanisesti jäykkä, pitkäikäinen ja kestävä. Valaisin on käytännössä lähes huoltovapaa. Heavy-opastevalaisimella on IP65-luokitus, joten se kestää hyvin pölyä, vettä ja kemikaaleja sekä säilyttää ominaisuutensa vaativissakin olosuhteissa. Valaisin on väriltään harmaa (RAL 7047).
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWTA951WK | Sähkönumero | 4148645 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045027197 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 4,00 kg | Mitat | 475 × 235 × 85 mm | |
| Rungon materiaali | alumiiniprofiili | CE Merkintä | Kyllä | |
| Kuvun materiaali | Lasi | Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Kyllä | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | |
| Intelligent Controller | Kyllä | IP Luokka | IP65 | |
| Valonlähde | LED | Max. Syöttöteho VA | 8,3 VA | |
| Max Syöttöteho W | 4,6 W | Asennus vakiona | Seinä | |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Opaste | None | |
| Suojausluokka | I | Tapsa Control | Kyllä | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 37 m |
| Tuotekoodi | TWTA951WK |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148645 |
| GTIN | 6438045027197 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 4,00 kg |
| Mitat | 475 × 235 × 85 mm |
| Rungon materiaali | alumiiniprofiili |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Kuvun materiaali | Lasi |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| Intelligent Controller | Kyllä |
| IP Luokka | IP65 |
| Valonlähde | LED |
| Max. Syöttöteho VA | 8,3 VA |
| Max Syöttöteho W | 4,6 W |
| Asennus vakiona | Seinä |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | I |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 37 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Heavy VOT121 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PBVA901 | 4148648 | Opaste alas (PBVA901) | 37 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBVA902 | 4148650 | Opaste oikea (PBVA902) | 37 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBVA903 | 4148651 | Opaste vasen (PBVA903) | 37 m | | Lisää ostoskoriin |


