Solid Zone Highbay -turvavalaisin TWT3756WK
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä turvavalaisin
Avoimien alueiden turvavalaistukseen suunniteltu Solid Zone Highbay on IP65-kotelointiluokan turvavalaisin.
Täysin pölytiivis ja vedeltä suojattu valaisin soveltuu käytettäväksi esim. teollisuustiloissa ja parkkihalleissa. Keskusakustojärjestelmän valaisimet soveltuvat myös ulkokäyttöön. Solid-valaisinten suunnittelussa helppoon asennettavuuteen on kiinnitetty erityistä huomiota.
| Tuotekoodi | TWT3756WK | Sähkönumero | 4148727 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045028095 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,10 kg | Mitat | 371 × 181 × 57 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | Intelligent Controller | Kyllä | |
| IP Luokka | IP65 | Valonlähde | LED | |
| Valovirta (lm) | 2500 | Max. Syöttöteho VA | 33,5 VA | |
| Max Syöttöteho W | 30 W | Asennus vakiona | Pinta | |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Suojausluokka | I | |
| Tapsa Control | Kyllä | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+40 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWT3756WK |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148727 |
| GTIN | 6438045028095 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,10 kg |
| Mitat | 371 × 181 × 57 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| Intelligent Controller | Kyllä |
| IP Luokka | IP65 |
| Valonlähde | LED |
| Valovirta (lm) | 2500 |
| Max. Syöttöteho VA | 33,5 VA |
| Max Syöttöteho W | 30 W |
| Asennus vakiona | Pinta |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Suojausluokka | I |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+40 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 0.5 luksin taulukko avoimille alueille standardin EN 1838 mukaisesti; 0.5 metrin raja-alue on huomioitu taulukossa.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulos katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R3 valaisimien asennusväli Y-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Avoimen alueen turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R3 (m) | R4 (m) |
| - | - | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx |
| 3 | 72 | 7 | 14 | 14 | 7 |
| 4 | 41 | 7.5 | 15 | 15 | 7.5 |
| 5 | 18 | 9 | 18 | 18 | 9 |
| 8 | 11 | 10 | 20 | 20 | 10 |
| 10 | 7 | 10.5 | 21 | 21 | 10.5 |
| 12 | 5 | 11 | 22 | 22 | 11 |
| 14 | 3.5 | 11.5 | 23 | 23 | 11.5 |
| 16 | 3 | 12 | 24 | 24 | 12 |
| 18 | 2.5 | 12.5 | 25 | 25 | 12.5 |
| 20 | 2 | 12.5 | 25 | 25 | 12.5 |
| 30 | 1 | 12.5 | 25 | 25 | 12.5 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Solid - VOT105 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWT3001 | 4226329 | Solid-uppoasennuskehys TWT3001 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3002 | 4226330 | Solid-seinäkannake TWT3002 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3003 | 4226331 | Solid-lippukannatin TWT3003 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3004 | 4226332 | Solid-kattokannatin TWT3004 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3006 | 4148553 | Solid-ripustuskannatin TWT3006 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3007 | 4148679 | Solid-suojakatos TWT3007 | Lisää ostoskoriin |
