Solid Exit -opastevalaisin TWT3051WKE
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä opastevalaisin alasvalolla
Solid on Teknowaren IP65-kotelointiluokan opaste- ja turvavalaisintuoteperhe. Solid on suunniteltu vaativiin olosuhteisiin.
Seinäasenteiset, yksipuoleiset Solid-opastevalaisimet on varustettu helposti vaihdettavilla opasteilla. Valaisimen suunnittelussa on helppoon asennettavuuteen kiinnitetty erityistä huomiota.
Valaisin on täysin pölytiivis ja vedeltä suojattu, joten se sopii esimerkiksi teollisuustiloihin tai parkkihalleihin. Escap- ja keskusakustomallit soveltuvat myös ulkokäyttöön.
Valikoimassa on myös alasvalolla varustettuja opastevalaisimia, jotka sopivat asennettavaksi esimerkiksi oven yläpuolelle.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWT3051WKE | Sähkönumero | 4282266 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045020990 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,35 kg | Mitat | 371 × 181 × 57 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | Intelligent Controller | Kyllä | |
| IP Luokka | IP65 | Valonlähde | LED | |
| Valovirta (lm) | 48 | Max. Syöttöteho VA | 6,5 VA | |
| Max Syöttöteho W | 3,5 W | Asennus vakiona | Pinta, Seinä | |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Opaste | None | |
| Suojausluokka | II | Tapsa Control | Kyllä | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 30 m |
| Tuotekoodi | TWT3051WKE |
|---|---|
| Sähkönumero | 4282266 |
| GTIN | 6438045020990 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,35 kg |
| Mitat | 371 × 181 × 57 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| Intelligent Controller | Kyllä |
| IP Luokka | IP65 |
| Valonlähde | LED |
| Valovirta (lm) | 48 |
| Max. Syöttöteho VA | 6,5 VA |
| Max Syöttöteho W | 3,5 W |
| Asennus vakiona | Pinta, Seinä |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | II |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 30 m |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 1 lux:in ja 0,5 lux:in taulukko, opastevalaisimen alla
- Mittaustaso 0,02 m, mittaustulokset akkukäytöllä.
Opastevalaisinten alasvalotaulukko
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R4 (m) | R1 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 0.5 lx | 0.5 lx |
| 2 | 17 | 1.5 | 1.5 | 2 | 2 |
| 2.5 | 12 | 2 | 2 | 2.5 | 2.5 |
| 3 | 7.5 | 2 | 2 | 2.5 | 2.5 |
| 4 | 4 | 2 | 2 | 2.5 | 2.5 |
| 5 | 2.5 | 2 | 2 | 2.5 | 2.5 |
| 6 | 1.5 | 1.5 | 1.5 | 2.5 | 2.5 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Solid - VOT105 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PB3002ER | 4226393 | Opaste oikea, esteetön poistumistie (PB3002ER) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB3003E | 4282269 | Opaste alas (PB3003E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB3002E | 4282268 | Opaste oikea (PB3002E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB3001E | 4282267 | Opaste vasen (PB3001E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB3005E | 4282270 | Opaste ylös (PB3005E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB3003ER | 4226394 | Opaste alas, esteetön poistumistie (PB3003ER) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB3001ER | 4226392 | Opaste vasen, esteetön poistumistie (PB3001ER) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWT3001 | 4226329 | Solid-uppoasennuskehys TWT3001 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3002 | 4226330 | Solid-seinäkannake TWT3002 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3003 | 4226331 | Solid-lippukannatin TWT3003 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3004 | 4226332 | Solid-kattokannatin TWT3004 | Lisää ostoskoriin |

