Step-turvavalaisin TWT1641WK
Osoitteelliseen 24 V keskusakustojärjestelmään liitettävä turvavalaisin
Tyylikäs ja huomaamaton Step-turvavalaisin on suunniteltu erityisesti portaisiin ja muihin vastaaviin kohteisiin, joissa asennuspinta on lähellä lattianrajaa. Valaisin soveltuu hyvin esimerkiksi teattereihin ja sairaaloihin, joissa turvavalaistus halutaan toteuttaa erityisesti lattianrajan tuntumasta.
| Tuotekoodi | TWT1641WK | Sähkönumero | 4148641 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045027159 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,80 kg | Mitat | 80 × 200 × 100 mm | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9003 (Signal white) | |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Kyllä | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | |
| IP Luokka | IP20 | Valonlähde | LED | |
| Valovirta (lm) | 110 | Max. Syöttöteho VA | 3 VA | |
| Max Syöttöteho W | 3,0 W | Asennus vakiona | Uppo | |
| Nimellissyöttöjännite | 24 V, 50/60 Hz AC, DC | Suojausluokka | III | |
| Upotusaukon mitat | 170 x 82 | Tapsa Control | Kyllä | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWT1641WK |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148641 |
| GTIN | 6438045027159 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,80 kg |
| Mitat | 80 × 200 × 100 mm |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| IP Luokka | IP20 |
| Valonlähde | LED |
| Valovirta (lm) | 110 |
| Max. Syöttöteho VA | 3 VA |
| Max Syöttöteho W | 3,0 W |
| Asennus vakiona | Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 24 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Suojausluokka | III |
| Upotusaukon mitat | 170 x 82 |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Step - VOT110 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWT1601 | 4148628 | Step uppoasennuskotelo TWT1601 | Lisää ostoskoriin |
