Step nödljusarmatur TWT1641WK
Adresserbar 24 V centralmatade nödljusarmatur
Step nödljusarmatur är både elegant och diskret och har specialutformats för användning i trappor och andra områden där armaturen behöver installeras nära golvet. Armaturen är väl lämpad för till exempel teatrar och sjukhus där man har ett specifikt behov av placera nödbelysningen nära golvet.
| Produktkod | TWT1641WK | Sähkönumero (FI) | 4148641 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 6438045027159 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 0,80 kg | |
| Mått | 80 × 200 × 100 mm | CE Mark (SE) | Ja | |
| Färg | RAL9003 (Signal white) | Diffusor Material (SE) | Polycarbonate | |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Ja | |
| EN 60598-2-22 | Ja | ETIM class | [EC001957] | |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 | IP-klass | IP20 | |
| Ljuskälla | LED | Ljusflöde (lm) | 110 | |
| Max inmatningseffekt VA | 3 VA | Max inmatningseffekt W | 3,0 W | |
| Montage | Infälld | Nominell anslutningsspänning | 24 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Skyddsklass | III | Håltagning för infälld montering | 170 x 82 | |
| Tapsa Control | Ja | Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30…+50 | |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Produktkod | TWT1641WK |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4148641 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 6438045027159 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 0,80 kg |
| Mått | 80 × 200 × 100 mm |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Färg | RAL9003 (Signal white) |
| Diffusor Material (SE) | Polycarbonate |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Ja |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 |
| IP-klass | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Ljusflöde (lm) | 110 |
| Max inmatningseffekt VA | 3 VA |
| Max inmatningseffekt W | 3,0 W |
| Montage | Infälld |
| Nominell anslutningsspänning | 24 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Skyddsklass | III |
| Håltagning för infälld montering | 170 x 82 |
| Tapsa Control | Ja |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30…+50 |
| Överkopplingsbar | Ja |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| Installationsanvisning Step - VOT110 | File |
| Allmän information om montering av Teknoware armaturer | File |
Tillbehör
| Produktkod | E-nummer | Beskrivning | |
|---|---|---|---|
| TWT1601 | Step installationsbox TWT1601 | Lägg till i varukorg |
