Find opastevalaisin TWSA392WM
1 h superkondensaattorilla ja Lumi Test -itsetestauksella varustettu ESCAP-opastevalaisin.
Teknoware Find -opastevalaisin auttaa löytämään lähellä olevat ensiapu- ja sammutusvälineet. Find osoittaa allaan olevan ensiapu- tai sammutusvälineen ja valaisee sen sähkökatkon aikana. Findille on saatavilla useita standardiopasteita sekä tilauksesta räätälöityjä opasteita. Findin runko on jauhemaalattua terästä, ja valaisimella on IP44-luokitus.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWSA392WM | Sähkönumero | 4244139 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045024646 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,70 kg | Mitat | 300 × 180 × 120 mm | |
| Toiminta-aika (h) | 1 h | Rungon materiaali | metalli | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9003 (Signal white) | |
| Kuvun materiaali | Akryyli | Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Kyllä | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| Escap | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | IP Luokka | IP44 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Valovirta (lm) | 24 | Max. Syöttöteho VA | 2 VA | |
| Asennus vakiona | Seinä | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Opaste | None | Suojausluokka | I | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWSA392WM |
|---|---|
| Sähkönumero | 4244139 |
| GTIN | 6438045024646 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,70 kg |
| Mitat | 300 × 180 × 120 mm |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | metalli |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP44 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 24 |
| Max. Syöttöteho VA | 2 VA |
| Asennus vakiona | Seinä |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | I |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Find - VOT114 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PBA3E004 | 4244178 | Find opaste hätäpuhelin (PBA3E004) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBA3E003 | 4244177 | Find opaste ensiapupiste (PBA3E003) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBA3E012 | 4244179 | Find opaste hätäsuihku (PBA3E012) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBA3E010 | 4244176 | Find opaste automaattinen sydäniskuri (PBA3E010) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBA3F005 | 4244174 | Find opaste paloilmoituspainike (PBA3F005) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBA3F002 | 4244173 | Find opaste pikapaloposti (PBA3F002) | 30 m | Lisää ostoskoriin | |
| PBA3F006 | 4244175 | Find opaste paloilmoituspuhelin (PBA3F006) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBA3F001 | 4244172 | Find opaste sammutin (PBA3F001) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
Yhteensopivat tuotteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PBA3E004 | 4244178 | Find opaste hätäpuhelin (PBA3E004) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBA3E003 | 4244177 | Find opaste ensiapupiste (PBA3E003) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBA3E012 | 4244179 | Find opaste hätäsuihku (PBA3E012) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBA3E010 | 4244176 | Find opaste automaattinen sydäniskuri (PBA3E010) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBA3F005 | 4244174 | Find opaste paloilmoituspainike (PBA3F005) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBA3F002 | 4244173 | Find opaste pikapaloposti (PBA3F002) | 30 m | Lisää ostoskoriin | |
| PBA3F006 | 4244175 | Find opaste paloilmoituspuhelin (PBA3F006) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBA3F001 | 4244172 | Find opaste sammutin (PBA3F001) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
