Opas 81 LED-Opastevalaisin TWS8192WMT
1 h superkondensaattorilla ja Lumi Test -itsetestauksella varustettu 230 VAC ESCAP-yksikkövalaisin
Opas 81 on innovatiivinen, valolevyllä varustettu opastevalaisin. Se yhdistää huipputeknologian moderniin valaisinmuotoiluun.
Erittäin tasaisesti valaistut valolevyt, pieni virrankulutus ja valaisimen siro ulkomuoto ovat tulos Teknowaren uraauurtavasta, asiantuntevasta elektroniikka- ja tuotesuunnittelusta. Valaisinta voidaan käyttää 1- tai 2-puoleisena, uppo- ja pinta-asennuksessa. Opas 81 –valaisin on helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWS8192WMT | Sähkönumero | 4148753 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 06438045028439 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,40 kg | Mitat | 405 × 40 × 287 mm | |
| Toiminta-aika (h) | 1 h | Rungon materiaali | muovi | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9005 (Jet black) | |
| Kuvun materiaali | Akryyli | Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Kyllä | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| Escap | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | IP Luokka | IP43 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Max. Syöttöteho VA | 4 VA | Asennus vakiona | Katto, Seinä | |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Opaste | None | Suojausluokka | II | |
| Upotusaukon mitat | 53 x 415 | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä | Havaintoetäisyys | 40 m, 60 m |
| Tuotekoodi | TWS8192WMT |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148753 |
| GTIN | 06438045028439 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,40 kg |
| Mitat | 405 × 40 × 287 mm |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9005 (Jet black) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Max. Syöttöteho VA | 4 VA |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | II |
| Upotusaukon mitat | 53 x 415 |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 40 m, 60 m |
Mittakuvat


Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Opas 81 - VOT52 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Asennusvideot
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PBV81401E1 | 4282259 | Opaste oikea (PBV81401E1) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81401E2 | 4282260 | Opaste vasen (PBV81401E2) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81402E | 4281209 | Opaste alas & alas (PBV81402E) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81402E3 | 4282261 | Opaste alas (PBV81402E3) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81401E | 4281210 | Opaste oikea & vasen (PBV81401E) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81401ER | 4226382 | Opaste vasen, oikea, esteetön poistumistie (PBV81401ER) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81402ER | 4226383 | Opaste alas, esteetön poistumistie (PBV81402ER) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81601E1 | 4282262 | Opaste oikea (PBV81601E1) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81601E2 | 4282263 | Opaste vasen (PBV81601E2) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81602E | 4280945 | Opaste alas & alas (PBV81602E) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81601E | 4280946 | Opaste oikea & vasen (PBV81601E) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81601ER | 4226384 | Opaste vasen, oikea, esteetön poistumistie (PBV81601ER) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81602ER | 4226385 | Opaste alas, esteetön poistumistie (PBV81602ER) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81602E3 | 4282264 | Opaste alas (PBV81602E3) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77510B | 4281136 | Pallosuoja TW77510B | Lisää ostoskoriin |
| TWT8101B | 4281972 | Uppoasennuskehys TWT8101B | Lisää ostoskoriin |
| TWT8102 | 4281038 | Lippukannatin TWT8102 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9000 | 4211302 | Ripustuskannatin TWT9000 | Lisää ostoskoriin |
