Robust 95 LED-turvavalaisin TWT9551WK
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä LED-turvavalaisin
Teknowaren erityisen vankkarakenteinen ja metallirunkoinen Robust 95 on seinään pinta-asennettava LED-turvavalaisin.
Korkean IP-luokan ja vankan rakenteen ansiosta valaisimet soveltuvat vaativiin olosuhteisiin, kuten kosteisiin tiloihin, teollisuuteen ja tunneleihin.
| Tuotekoodi | TWT9551WK | Sähkönumero | 4282378 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045022963 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,30 kg | Mitat | 304 × 126 × 126 mm | |
| Rungon materiaali | metalli | CE Merkintä | Kyllä | |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | IP Luokka | IP67 | |
| Valonlähde | LED | Valovirta (lm) | 160 | |
| Max. Syöttöteho VA | 10 VA | Max Syöttöteho W | 5,5 W | |
| Asennus vakiona | Pinta | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Suojausluokka | I | Tapsa Control | Kyllä | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWT9551WK |
|---|---|
| Sähkönumero | 4282378 |
| GTIN | 6438045022963 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,30 kg |
| Mitat | 304 × 126 × 126 mm |
| Rungon materiaali | metalli |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| IP Luokka | IP67 |
| Valonlähde | LED |
| Valovirta (lm) | 160 |
| Max. Syöttöteho VA | 10 VA |
| Max Syöttöteho W | 5,5 W |
| Asennus vakiona | Pinta |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Suojausluokka | I |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat


Valonjakotaulukot

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 etäisyys seinästä X-suunta
Poistumisreitin turvavalaistus (matala seinäasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx |
| 0.625 | 100 | 3.5 | 8 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Robust - VOT78 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
