
Switch Controller TST2800
Switch Controller (Installation: Inside a distribution panel).
- in normal mode the luminaires take their supply from the light switch
- controls emergency lights by normal light switch
- an analog dimming control output 1-10 V
| Product code | TST2800 | Electrical number (FI) | 4018020 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045006307 | TARIC code | 94056180 | |
| Weight | 0,20 kg | Measurements | 117 × 60 × 38 mm | |
| Body material | sheet metal | CE Mark | Yes | |
| ETIM class | Intelligent control element (EC000205) | Mounting | Inside a distribution panel | |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | Power Consumption (VA) | 250 |
| Product code | TST2800 |
|---|---|
| Electrical number (FI) | 4018020 |
| GTIN | 6438045006307 |
| TARIC code | 94056180 |
| Weight | 0,20 kg |
| Measurements | 117 × 60 × 38 mm |
| Body material | sheet metal |
| CE Mark | Yes |
| ETIM class | Intelligent control element (EC000205) |
| Mounting | Inside a distribution panel |
| Nominal Supply Voltage | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Power Consumption (VA) | 250 |