Stamina Zone Lowbay-turvavalaisin TWS5292WA
1 h superkondensaattorilla varustettu, Aalto Control -etähallintajärjestelmään liitettävä ESCAP-turvavalaisin
Stamina Zone TWS5292WA on suunniteltu vastaamaan haastavien käyttökohteiden vaatimuksia.
Valaisimella on iskunkestävä IK10-luokiteltu metallirunko ja se on pöly- sekä vesitiivis IP65-luokituksen mukaisesti. Escap-superkondensaattori mahdollistaa valaisimen käytön jopa -25°C pakkasella. Staminaa voidaan käyttää 300 lumenin yleisvalona, kun se on liitetty verkkovirtaan. Valaisin voidaan asentaa usealla eri tavalla. Tämä malli on varustettu langattomalla Aalto-valvonnalla ja LumiTest-itsetestauksella.
| Tuotekoodi | TWS5292WA | Sähkönumero | 4226356 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045023793 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,40 kg | Mitat | 265 × 100 × 87 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 1 h | |
| Rungon materiaali | alumiinivalu | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9007 (Grey aluminium) | Kuvun materiaali | Lasi | |
| Sähköinen asennus | 3/4 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | Escap | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | |
| IK Luokka | IK10 | IP Luokka | IP65 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Valovirta (lm) | 32 | Max. Syöttöteho VA | 11 VA / 3 VA | |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Suojausluokka | I | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWS5292WA |
|---|---|
| Sähkönumero | 4226356 |
| GTIN | 6438045023793 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,40 kg |
| Mitat | 265 × 100 × 87 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | alumiinivalu |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9007 (Grey aluminium) |
| Kuvun materiaali | Lasi |
| Sähköinen asennus | 3/4 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IK Luokka | IK10 |
| IP Luokka | IP65 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 32 |
| Max. Syöttöteho VA | 11 VA / 3 VA |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | I |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 1 lux:in ja 0,5 lux:in taulukko, opastevalaisimen alla
- Mittaustaso 0,02 m, mittaustulokset akkukäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Seinäasennus
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R4 (m) | R1 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 0.5 lx | 0.5 lx |
| 2 | 14 | 1.2 | 2.3 | 1.5 | 2.7 |
| 2.5 | 9 | 1.4 | 3 | 1.6 | 3.2 |
| 3 | 6 | 1.5 | 3.1 | 1.8 | 3.5 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Stamina - VOT111 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| XWT5210 | 4244132 | Stamina seinäkannake XWT5210 | Lisää ostoskoriin |
| XWT5211 | 4244133 | Stamina kattokannake XWT5211 | Lisää ostoskoriin |
Yhteensopivat tuotteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| XWT5210 | 4244132 | Stamina seinäkannake XWT5210 | Lisää ostoskoriin |
| XWT5211 | 4244133 | Stamina kattokannake XWT5211 | Lisää ostoskoriin |
