Steel hänvisningsarmatur TWTE1251WK
Adresserbar 230 V centralmatade hänvisningsarmatur
Teknoware Steel är en elegant hänvisningsarmatur med stomme i metall. Piktogrammet har en tunn metallram runt som ger den en exklusiv design. Armaturen kan användas som enkel- eller dubbelsidig, och beroende på modell passar den för tak-, vägg-, pendel eller flaggmontage.
Piktogram köps separat.
| Produktkod | TWTE1251WK | Sähkönumero (FI) | 4148892 | |
|---|---|---|---|---|
| E-nummer (SE) | Nej | GTIN | 06438045029849 | |
| Tullkod | 94056180 | Vikt | 2,20 kg | |
| Mått | 291 × 80 × 224 mm | Stommmaterial | rostfritt stålplåt | |
| CE Mark (SE) | Ja | Diffusor Material (SE) | Acryle | |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Ja | |
| EN 60598-2-22 | Ja | ETIM class | [EC001957] | |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 | Intelligent Controller | Ja | |
| IP-klass | IP20 | Ljuskälla | LED | |
| Max inmatningseffekt VA | 9,1 VA | Max inmatningseffekt W | 5,1 W | |
| Montage | Yt, Vägg | Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Piktogram | None | Skyddsklass | I | |
| Tapsa Control | Ja | Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30…+50 | |
| Överkopplingsbar | Ja | Läsavstånd | 30 m |
| Produktkod | TWTE1251WK |
|---|---|
| Sähkönumero (FI) | 4148892 |
| E-nummer (SE) | Nej |
| GTIN | 06438045029849 |
| Tullkod | 94056180 |
| Vikt | 2,20 kg |
| Mått | 291 × 80 × 224 mm |
| Stommmaterial | rostfritt stålplåt |
| CE Mark (SE) | Ja |
| Diffusor Material (SE) | Acryle |
| Elektrisk montage | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Ja |
| EN 60598-2-22 | Ja |
| ETIM class | [EC001957] |
| Glödtrådstest för plastikkomponent (°C) | 650 |
| Intelligent Controller | Ja |
| IP-klass | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Max inmatningseffekt VA | 9,1 VA |
| Max inmatningseffekt W | 5,1 W |
| Montage | Yt, Vägg |
| Nominell anslutningsspänning | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Piktogram | None |
| Skyddsklass | I |
| Tapsa Control | Ja |
| Drifttemperatur Min - Max (°C) | -30…+50 |
| Överkopplingsbar | Ja |
| Läsavstånd | 30 m |
Måttritningar

Nedladdningar och datablad
| Filnamn | File |
|---|---|
| Produktkort | File |
| Installationsanvisning Steel - VOT120 (TWxE1) | File |
| Allmän information om montering av Teknoware armaturer | File |
