Zonespot II Midbay -turvavalaisin Y9351WK
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä turvavalaisin (yksittäispakattu TWT9351WK)
Zonespot II Midbay on pinta-asennettava turvavalaisin. Valaisimen optiikka on suunniteltu antamaan laaja ja tasainen valokuvio, joka valaisee avoimet alueet tehokkaasti.
IP43-kotelointiluokkansa ansiosta Zonespot II sopii myös kosteisiin tiloihin. Valaisin on helppo ja nopea pinta-asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
| Tuotekoodi | Y9351WK | Sähkönumero | 4281562 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045017235 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,60 kg | Mitat | 185 × 185 × 52 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | Intelligent Controller | Kyllä | |
| IP Luokka | IP43 | Valonlähde | LED | |
| Valovirta (lm) | 230 | Max. Syöttöteho VA | 10 VA | |
| Max Syöttöteho W | 5,5 W | Asennus vakiona | Pinta | |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Suojausluokka | II | Tapsa Control | Kyllä | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | Y9351WK |
|---|---|
| Sähkönumero | 4281562 |
| GTIN | 6438045017235 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,60 kg |
| Mitat | 185 × 185 × 52 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| Intelligent Controller | Kyllä |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| Valovirta (lm) | 230 |
| Max. Syöttöteho VA | 10 VA |
| Max Syöttöteho W | 5,5 W |
| Asennus vakiona | Pinta |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Suojausluokka | II |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 0.5 luksin taulukko avoimille alueille standardin EN 1838 mukaisesti; 0.5 metrin raja-alue on huomioitu taulukossa.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulos katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R3 valaisimien asennusväli Y-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Avoimen alueen turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R3 (m) | R4 (m) |
| - | - | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx |
| 2.5 | 25 | 3 | 5.5 | 5.5 | 3 |
| 4 | 9 | 3.5 | 6.5 | 6.5 | 3.5 |
| 6 | 4 | 4.5 | 8 | 8 | 4.5 |
| 8 | 2.5 | 5 | 9.5 | 9.5 | 5 |
| 10 | 1.5 | 5 | 10 | 10 | 5 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Line/Zonespot, Pinta-asennettava - VOT79 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Yhteensopivat tuotteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | 4281135 | Pallosuoja TW77507B | Lisää ostoskoriin |
| TWT9202 | 4244125 | Seinäkannake TWT9202 | Lisää ostoskoriin |
