Opas 90 -opastevalaisin Y9071WT120
24-230 V keskusakustojärjestelmiin liitettävä opastevalaisin opastesetillä, 25 m havaintoetäisyys (yksittäispakattu TWT9071WT)
Opas 90 on opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Laadukkaan elektroniikka-, optiikka- ja mekaniikkasuunnittelun ansiosta valaisimessa on tasaisesti valaistut opastekuviot ja pieni virrankulutus.
Opastelevyjen vaihtaminen on helppoa – opaste vain pujotetaan paikoilleen. Opas 90 -opastevalaisin on helposti asennettavissa kattoon tai seinään. Sitä voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Opas 90 on erityisen helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Yksittäispakattu tuote - sisältää opasteen tai opastesetin.
| Tuotekoodi | Y9071WT120 | Sähkönumero | 4148896 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 06438045029887 | Tullikoodi | 94056080 | |
| Paino | 0,44 kg | Mitat | 273 × 205 × 46 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | Väri | RAL9005 (Jet black) | |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² (24 V), 3 x 2,5 mm² (230 V) | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | IP Luokka | IP43 | |
| Valonlähde | LED | Max. Syöttöteho VA | 2 VA (24 V), 5,5 VA (230 V) | |
| Max Syöttöteho W | 1,5 W (24 V), 2 W (230 V) | Asennus vakiona | Katto, Seinä | |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo | Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Opaste | opastesetti alas, oikea, vasen | Suojausluokka | III (24 V), II (230 V) | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 25 m |
| Tuotekoodi | Y9071WT120 |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148896 |
| GTIN | 06438045029887 |
| Tullikoodi | 94056080 |
| Paino | 0,44 kg |
| Mitat | 273 × 205 × 46 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| Väri | RAL9005 (Jet black) |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² (24 V), 3 x 2,5 mm² (230 V) |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| Max. Syöttöteho VA | 2 VA (24 V), 5,5 VA (230 V) |
| Max Syöttöteho W | 1,5 W (24 V), 2 W (230 V) |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Opaste | opastesetti alas, oikea, vasen |
| Suojausluokka | III (24 V), II (230 V) |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 25 m |
Mittakuvat

