Opas 81 LED-Opastevalaisin Y8153WA158
3 h akulla varustettu, Aalto Control -etähallintajärjestelmään liitettävä 230 VAC LED-opastevalaisin yksipuoleisella opasteella, nuoli oikealle, 40 m havaintoetäisyys (yksittäispakattu TWT8153WA)
Opas 81 on innovatiivinen, valolevyllä varustettu LED-opastevalaisin. Se yhdistää huipputeknologian moderniin valaisinmuotoiluun.
Erittäin tasaisesti valaistut valolevyt, pieni virrankulutus ja valaisimen siro ulkomuoto ovat tulos Teknowaren uraauurtavasta, asiantuntevasta elektroniikka- ja tuotesuunnittelusta. Valaisinta voidaan käyttää 1- tai 2-puoleisena, uppo- ja pinta-asennuksessa. Opas 81 –valaisin on helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Yksittäispakattu tuote - sisältää opasteen tai opastesetin.
| Tuotekoodi | Y8153WA158 | Sähkönumero | 4281364 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045016016 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 2,10 kg | Mitat | 410 × 290 × 46 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 3 | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | |
| IP Luokka | IP43 | Valonlähde | LED | |
| LumiTest | Kyllä | Max. Syöttöteho VA | 4,4 | |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä | Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo | |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | Opaste | oikea | |
| Suojausluokka | II | Upotusaukon mitat | 53 x 415 | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -5...+30 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 40 m |
| Tuotekoodi | Y8153WA158 |
|---|---|
| Sähkönumero | 4281364 |
| GTIN | 6438045016016 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 2,10 kg |
| Mitat | 410 × 290 × 46 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 3 |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Max. Syöttöteho VA | 4,4 |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Opaste | oikea |
| Suojausluokka | II |
| Upotusaukon mitat | 53 x 415 |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -5...+30 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 40 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Opas 81 - VOT52 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Asennusvideot
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77510B | 4281136 | Pallosuoja TW77510B | Lisää ostoskoriin |
| TWT8101B | 4281972 | Uppoasennuskehys TWT8101B | Lisää ostoskoriin |
| TWT8102 | 4281038 | Lippukannatin TWT8102 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9000 | 4211302 | Ripustuskannatin TWT9000 | Lisää ostoskoriin |
