Opas 80 -opastevalaisin Y8053WA133
3 h akulla varustettu, Aalto Control -etähallintajärjestelmään liitettävä 230 VAC LED-opastevalaisin, kaksipuoleisella opasteella, nuoli sivulle, 26 m havaintoetäisyys (yksittäispakattu TWT8053WA)
Opas 80 on valolevyllä varustettu opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Teknowaren innovatiivisen elektroniikka- ja tuotesuunnittelun ansiosta Opas 80 -valaisimessa yhdistyvät erittäin tasaisesti valaistut opastekuviot, pieni virrankulutus sekä siro ulkomuoto.
Valittavana on kolme eri opastekokoa. Opas 80 -valaisinta voidaan käyttää 1- tai 2-puoleisena, sekä uppo- että pinta-asennuksessa.
Valaisin on kätevästi asennettavissa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Yksittäispakattu tuote - sisältää opasteen tai opastesetin.
| Tuotekoodi | Y8053WA133 | Sähkönumero | 4281190 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045012926 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,80 kg | Mitat | 273 × 240 × 46 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 3 | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | IP Luokka | IP43 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Max. Syöttöteho VA | 4,7 | Asennus vakiona | Katto, Seinä | |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Opaste | oikea & vasen | Suojausluokka | II | |
| Upotusaukon mitat | 53 x 275 | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -5...+30 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä | Havaintoetäisyys | 26 m |
| Tuotekoodi | Y8053WA133 |
|---|---|
| Sähkönumero | 4281190 |
| GTIN | 6438045012926 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,80 kg |
| Mitat | 273 × 240 × 46 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 3 |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Max. Syöttöteho VA | 4,7 |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Opaste | oikea & vasen |
| Suojausluokka | II |
| Upotusaukon mitat | 53 x 275 |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -5...+30 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 26 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
| Asennusohje Opas 80 - VOT51 | Lataus |
Asennusvideot
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | 4281135 | Pallosuoja TW77507B | Lisää ostoskoriin |
| TWT8001B | 4281051 | Uppoasennuskehys TWT8001B | Lisää ostoskoriin |
| TWT8006B | 4282231 | Uppoasennuskehys TWT8006B | Lisää ostoskoriin |
| TWT9000 | 4211302 | Ripustuskannatin TWT9000 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9002 | 4211300 | Lippukannatin TWT9002 | Lisää ostoskoriin |
