Solid Zone Midbay -turvavalaisin Y3692WA
1 h superkondensaattorilla varustettu, Aalto Control -etähallintajärjestelmään liitettävä Escap-turvavalaisin avoimille alueille (yksittäispakattu TWS3692WA)
Avoimien alueiden turvavalaistukseen suunniteltu Solid Zone Midbay on IP65-kotelointiluokan turvavalaisin.
Täysin pölytiivis ja vedeltä suojattu valaisin soveltuu käytettäväksi esim. teollisuustiloissa ja parkkihalleissa. Escap- ja keskusakustojärjestelmän valaisimet soveltuvat myös ulkokäyttöön. Valonlähteenä Solid-valaisin käyttää pitkäikäisiä ledejä.
| Tuotekoodi | Y3692WA | Sähkönumero | 4282333 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045021669 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,50 kg | Mitat | 371 × 181 × 57 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 1 h | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | Escap | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | IP Luokka | IP65 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Valovirta (lm) | 93 | Max. Syöttöteho VA | 3 VA | |
| Asennus vakiona | Pinta | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Suojausluokka | II | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25…+35 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | Y3692WA |
|---|---|
| Sähkönumero | 4282333 |
| GTIN | 6438045021669 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,50 kg |
| Mitat | 371 × 181 × 57 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| IP Luokka | IP65 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 93 |
| Max. Syöttöteho VA | 3 VA |
| Asennus vakiona | Pinta |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | II |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25…+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 0.5 luksin taulukko avoimille alueille standardin EN 1838 mukaisesti; 0.5 metrin raja-alue on huomioitu taulukossa.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulos katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R3 valaisimien asennusväli Y-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Avoimen alueen turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R3 (m) | R4 (m) |
| - | - | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx |
| 2.5 | 9 | 2 | 6 | 6 | 2 |
| 3 | 6.5 | 2 | 6.5 | 6.5 | 2 |
| 4 | 4 | 2.5 | 7 | 7 | 2.5 |
| 6 | 2 | 3 | 8.5 | 8.5 | 3 |
| 8 | 1 | 3.5 | 9 | 9 | 3.5 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Solid - VOT105 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWT3001 | 4226329 | Solid-uppoasennuskehys TWT3001 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3002 | 4226330 | Solid-seinäkannake TWT3002 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3003 | 4226331 | Solid-lippukannatin TWT3003 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3004 | 4226332 | Solid-kattokannatin TWT3004 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3006 | 4148553 | Solid-ripustuskannatin TWT3006 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3007 | 4148679 | Solid-suojakatos TWT3007 | Lisää ostoskoriin |
