Solid Exit 2 -opastevalaisin Y3192WA143
1 h superkondensaattorilla varustettu, Aalto Control -etähallintajärjestelmään liitettävä 230 VAC Escap-yksikkövalaisin kaksipuoleisella opasteella, nuoli sivulle, 30 m havaintoetäisyys (yksittäispakattu TWS3192WA)
Valolevyllinen Solid Exit 2 on suunniteltu kestämään nimenomaan vaativia olosuhteita. Se on täysin pölytiivis ja vedeltä suojattu, 2-puoleinen, IP65–kotelointiluokan opastevalaisin.
Solid Exit 2 sopii esimerkiksi teollisuustiloihin ja parkkihalleihin. Escap- ja keskusakustojärjestelmän valaisimet sopivat myös ulkokäyttöön.
Suunnittelussa helppoon asennettavuuteen on kiinnitetty erityistä huomiota.
Yksittäispakattu tuote - sisältää opasteen tai opastesetin.
| Tuotekoodi | Y3192WA143 | Sähkönumero | 4211078 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045022666 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,80 kg | Mitat | 371 × 181 × 232 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 1 h | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | Escap | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | IP Luokka | IP65 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Asennus vakiona | Pinta, Seinä | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Opaste | oikea & vasen | Suojausluokka | II | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25…+35 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 30 m |
| Tuotekoodi | Y3192WA143 |
|---|---|
| Sähkönumero | 4211078 |
| GTIN | 6438045022666 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,80 kg |
| Mitat | 371 × 181 × 232 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| IP Luokka | IP65 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Asennus vakiona | Pinta, Seinä |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Opaste | oikea & vasen |
| Suojausluokka | II |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25…+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 30 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Solid - VOT105 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWT3001 | 4226329 | Solid-uppoasennuskehys TWT3001 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3002 | 4226330 | Solid-seinäkannake TWT3002 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3003 | 4226331 | Solid-lippukannatin TWT3003 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3004 | 4226332 | Solid-kattokannatin TWT3004 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3006 | 4148553 | Solid-ripustuskannatin TWT3006 | Lisää ostoskoriin |
