Solid Exit -opastevalaisin Y3051WKE140
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä opastevalaisin alasvalolla ja opastesetillä, 30 m havaintoetäisyys (yksittäispakattu TWT3051WKE)
Solid on Teknowaren IP65-kotelointiluokan opaste- ja turvavalaisintuoteperhe. Solid on suunniteltu vaativiin olosuhteisiin.
Seinäasenteiset, yksipuoleiset Solid-opastevalaisimet on varustettu helposti vaihdettavilla opasteilla. Valaisimen suunnittelussa on helppoon asennettavuuteen kiinnitetty erityistä huomiota.
Valaisin on täysin pölytiivis ja vedeltä suojattu, joten se sopii esimerkiksi teollisuustiloihin tai parkkihalleihin. Escap- ja keskusakustomallit soveltuvat myös ulkokäyttöön.
Yksittäispakattu tuote - sisältää opasteen tai opastesetin.
| Tuotekoodi | Y3051WKE140 | Sähkönumero | 4210505 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045022048 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,35 kg | Mitat | 371 × 181 × 57 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu | |
| Intelligent Controller | Kyllä | IP Luokka | IP65 | |
| Valonlähde | LED | Valovirta (lm) | 48 | |
| Max. Syöttöteho VA | 6,5 VA | Max Syöttöteho W | 3,5 W | |
| Asennus vakiona | Pinta, Seinä | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Opaste | opastesetti alas, oikea, vasen | Suojausluokka | II | |
| Tapsa Control | Kyllä | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä | Havaintoetäisyys | 30 m |
| Tuotekoodi | Y3051WKE140 |
|---|---|
| Sähkönumero | 4210505 |
| GTIN | 6438045022048 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,35 kg |
| Mitat | 371 × 181 × 57 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Yksittäispakattu |
| Intelligent Controller | Kyllä |
| IP Luokka | IP65 |
| Valonlähde | LED |
| Valovirta (lm) | 48 |
| Max. Syöttöteho VA | 6,5 VA |
| Max Syöttöteho W | 3,5 W |
| Asennus vakiona | Pinta, Seinä |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Opaste | opastesetti alas, oikea, vasen |
| Suojausluokka | II |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 30 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Solid - VOT105 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWT3001 | 4226329 | Solid-uppoasennuskehys TWT3001 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3002 | 4226330 | Solid-seinäkannake TWT3002 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3003 | 4226331 | Solid-lippukannatin TWT3003 | Lisää ostoskoriin |
| TWT3004 | 4226332 | Solid-kattokannatin TWT3004 | Lisää ostoskoriin |
