Zonespot II Angle -turvavalaisin TWTD253WM
Yksikköturvavalaisin 3 h akulla ja itsetestauksella
Teknoware Zonespot II Angle on pinta-asennettava turvavalaisin, joka valaisee standardin EN 1838 vaatimusten mukaisesti ensiapu- ja sammutusvälineet (esim. palontorjuntalaitteet, hälytyspisteet, ensiapulaitteet ja kaapit) viiden luksin pystysuoralla valaistusvoimakkuudella. Zonespot II Angle on suunniteltu sisätiloihin, ja se on vakioväriltään valkoinen (RAL 9003). Turvavalaisin on helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
| Tuotekoodi | TWTD253WM | Sähkönumero | 4148733 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 06438045028187 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,90 kg | Mitat | 180 × 180 × 50 mm | |
| Toiminta-aika (h) | 3 | Rungon materiaali | muovi | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9003 (Signal white) | |
| Kuvun materiaali | Akryyli | Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | IP Luokka | IP40 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Valovirta (lm) | 120 | Max. Syöttöteho VA | 4,5 VA | |
| Asennus vakiona | Pinta | Asennus lisävarusteilla | Ripustus | |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | Suojausluokka | II | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | 0...+35 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWTD253WM |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148733 |
| GTIN | 06438045028187 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,90 kg |
| Mitat | 180 × 180 × 50 mm |
| Toiminta-aika (h) | 3 |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP40 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 120 |
| Max. Syöttöteho VA | 4,5 VA |
| Asennus vakiona | Pinta |
| Asennus lisävarusteilla | Ripustus |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | II |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | 0...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Line/Zonespot, Pinta-asennettava - VOT79 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Yhteensopivat tuotteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | 4281135 | Pallosuoja TW77507B | Lisää ostoskoriin |
| TWT9202 | 4244125 | Seinäkannake TWT9202 | Lisää ostoskoriin |
