Trail Zone Midbay -turvavalaisin TWTC552WA
1 h akulla varustettu, Aalto Ctrl -etähallintajärjestelmään liitettävä turvavalaisin
Teknoware Trail on valaisinkiskoon helposti asennettava, tyylikäs turvavalaisin. Ainutlaatuisen muotoilunsa ansiosta se soveltuu asennettavaksi suoraan julkisten tilojen valaisinripustuskiskoihin ja kosketinkiskoihin. Moderni ja virtaviivainen valaisin sulautuu ympäristöönsä ja kohteen arkkitehtuuriin. Trail voidaan asentaa myös suoraan kattoon ilman kiskoa. Trailin monipuolinen tuoteperhe tarjoaa paljon vaihtoehtoja erilaisiin käyttökohteisiin ja järjestelmiin.
Trail Zone Midbay antaa laajan ja tasaisen valokuvion, joka valaisee avoimet alueet tehokkaasti.
| Tuotekoodi | TWTC552WA | Sähkönumero | 4244196 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045025216 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,10 kg | Mitat | 345 × 80 × 48 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 1 h | |
| Rungon materiaali | metalli | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | IP Luokka | IP20 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Valovirta (lm) | 230 | Max. Syöttöteho VA | 3 VA | |
| Asennus vakiona | Katto, Kisko, Pinta | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Suojausluokka | I | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | 0...+35 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWTC552WA |
|---|---|
| Sähkönumero | 4244196 |
| GTIN | 6438045025216 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,10 kg |
| Mitat | 345 × 80 × 48 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | metalli |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP20 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 230 |
| Max. Syöttöteho VA | 3 VA |
| Asennus vakiona | Katto, Kisko, Pinta |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | I |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | 0...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 0.5 luksin taulukko avoimille alueille standardin EN 1838 mukaisesti; 0.5 metrin raja-alue on huomioitu taulukossa.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulos katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R3 valaisimien asennusväli Y-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Avoimen alueen turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R3 (m) | R4 (m) |
| - | - | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx | 0.5 lx |
| 2.5 | 25 | 3 | 5.5 | 5.5 | 3 |
| 4 | 9 | 3.5 | 6.5 | 6.5 | 3.5 |
| 6 | 4 | 4.5 | 8 | 8 | 4.5 |
| 8 | 2.5 | 5 | 9.5 | 9.5 | 5 |
| 10 | 1.5 | 5 | 10 | 10 | 5 |

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Poistumisreitin turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 1 lx |
| 2.5 | 25 | 2.5 | 6 | 1 |
| 4 | 9 | 3 | 8 | 1 |
| 6 | 4 | 4 | 9 | 1 |
| 8 | 2.5 | 4.5 | 11 | 1 |
| 10 | 1.5 | 3.5 | 11 | 1 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Trail - VOT116 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWTC1000 | 4148665 | Valaisinkiskoadapteri TWTC1000 Trail-turvavalaisimille | Lisää ostoskoriin |
Yhteensopivat tuotteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWTC1001 | 4148629 | Trail-seinäkannake TWTC1001 | Lisää ostoskoriin |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TWTC1001 | 4148629 | Trail-seinäkannake TWTC1001 | Lisää ostoskoriin |
