Opas 90 himmennetty opastevalaisin TWT9051WKRT
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä himmennetty opastevalaisin
Opas 90 on opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Laadukkaan elektroniikka-, optiikka- ja mekaniikkasuunnittelun ansiosta valaisimessa on tasaisesti valaistut opastekuviot ja pieni virrankulutus.
Opastelevyjen vaihtaminen on helppoa – opaste vain pujotetaan paikoilleen. Opas 90 -opastevalaisin on helposti asennettavissa kattoon tai seinään. Sitä voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Opas 90 on erityisen helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWT9051WKRT | Sähkönumero | 4148780 | |
|---|---|---|---|---|
| Paino | 0,44 kg | Mitat | 268 × 40 × 202 mm | |
| Rungon materiaali | PC | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9005 (Jet black) | Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² (230 V) | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Bulkki | IP Luokka | IP43 | |
| Valonlähde | LED | Maksimi kokonaiskuormitettavuus, 1 h akkukäyttö (W) | 4.2 W | |
| Maksimi kokonaiskuormitettavuus, verkkokäyttö (VA) | 6.6 | Asennus vakiona | Katto, Seinä | |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo | Lähtöjännite, akkukäyttö (VDC) | 220-240 | |
| Nimellislähtöjännite, verkkokäyttö (VAC) | 220-240 VAC | Opaste | None | |
| Tapsa Control | Kyllä | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä | Havaintoetäisyys | 25 m |
| Tuotekoodi | TWT9051WKRT |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148780 |
| Paino | 0,44 kg |
| Mitat | 268 × 40 × 202 mm |
| Rungon materiaali | PC |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9005 (Jet black) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² (230 V) |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| Yksittäispakattu vai bulkki | Bulkki |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| Maksimi kokonaiskuormitettavuus, 1 h akkukäyttö (W) | 4.2 W |
| Maksimi kokonaiskuormitettavuus, verkkokäyttö (VA) | 6.6 |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo |
| Lähtöjännite, akkukäyttö (VDC) | 220-240 |
| Nimellislähtöjännite, verkkokäyttö (VAC) | 220-240 VAC |
| Opaste | None |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 25 m |
Mittakuvat

Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PB9004H | 4282228 | Opaste vasen, esteetön poistumistie hissillä (PB9004H) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB9004 | 4281201 | Opaste vasen (PB9004) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB9005 | 4281202 | Opaste oikea (PB9005) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB9006 | 4281203 | Opaste alas (PB9006) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB9006H | 4282226 | Opaste alas, esteetön poistumistie hissillä (PB9006H) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB9005H | 4282227 | Opaste oikea, esteetön poistumistie hissillä (PB9005H) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB401 | 4281204 | Opaste opastesetti alas x 2, oikea, vasen (PB401) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77508B | 4281134 | Pallosuoja TW77508B | Lisää ostoskoriin |
