Opas 90 himmennetty opastevalaisin TWT9051WKR
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä himmennetty opastevalaisin
Opas 90 on opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Opas 90 TWT9051WKR on normaalikäytössä himmennetty, jotta vältytään opastevalaisimen häiritsevältä häikäisyltä hämärissä tiloissa, kuten esimerkiksi elokuvateattereissa. Laadukkaan elektroniikka-, optiikka- ja mekaniikkasuunnittelun ansiosta valaisimessa on tasaisesti valaistut opastekuviot ja pieni virrankulutus.
Opastelevyjen vaihtaminen on helppoa – opaste vain pujotetaan paikoilleen. Opas 90 -opastevalaisin on helposti asennettavissa kattoon tai seinään. Sitä voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Opas 90 on erityisen helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWT9051WKR | Sähkönumero | 4244166 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045024912 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,44 kg | Mitat | 268 × 40 × 202 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | IP Luokka | IP43 | |
| Valonlähde | LED | Max. Syöttöteho VA | 6,6 VA | |
| Max Syöttöteho W | 4,2 W | Asennus vakiona | Katto, Seinä | |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Opaste | None | Suojausluokka | II | |
| Upotusaukon mitat | 45 x 275 | Tapsa Control | Kyllä | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 25 m |
| Tuotekoodi | TWT9051WKR |
|---|---|
| Sähkönumero | 4244166 |
| GTIN | 6438045024912 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,44 kg |
| Mitat | 268 × 40 × 202 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| Max. Syöttöteho VA | 6,6 VA |
| Max Syöttöteho W | 4,2 W |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | II |
| Upotusaukon mitat | 45 x 275 |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 25 m |
Mittakuvat

Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Opas 90 - VOT50 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PB9004H | 4282228 | Opaste vasen, esteetön poistumistie hissillä (PB9004H) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB9004 | 4281201 | Opaste vasen (PB9004) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB9005 | 4281202 | Opaste oikea (PB9005) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB9006 | 4281203 | Opaste alas (PB9006) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB9006H | 4282226 | Opaste alas, esteetön poistumistie hissillä (PB9006H) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB9005H | 4282227 | Opaste oikea, esteetön poistumistie hissillä (PB9005H) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
| PB401 | 4281204 | Opaste opastesetti alas x 2, oikea, vasen (PB401) | 25 m | | Lisää ostoskoriin |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77508B | 4281134 | Pallosuoja TW77508B | Lisää ostoskoriin |
| TWT9000 | 4211302 | Ripustuskannatin TWT9000 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9001 | 4211298 | Uppoasennuskehys TWT9001 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9002 | 4211300 | Lippukannatin TWT9002 | Lisää ostoskoriin |



