Opas 81 -opastevalaisin TWT8151WKT
Osoitteelliseen 230 V keskusakustojärjestelmään liitettävä opastevalaisin
Opas 81 on innovatiivinen, valolevyllä varustettu opastevalaisin. Se yhdistää huipputeknologian moderniin valaisinmuotoiluun.
Erittäin tasaisesti valaistut valolevyt, pieni virrankulutus ja valaisimen siro ulkomuoto ovat tulos Teknowaren uraauurtavasta, asiantuntevasta elektroniikka- ja tuotesuunnittelusta. Valaisinta voidaan käyttää 1- tai 2-puoleisena, uppo- ja pinta-asennuksessa. Opas 81 –valaisin on helppo ja nopea asentaa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWT8151WKT | Sähkönumero | 4148771 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 06438045028613 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,40 kg | Mitat | 405 × 40 × 287 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9005 (Jet black) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | IP Luokka | IP43 | |
| Valonlähde | LED | Max. Syöttöteho VA | 6,5 VA | |
| Max Syöttöteho W | 4,2 W | Asennus vakiona | Katto, Seinä | |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Opaste | None | Suojausluokka | II | |
| Upotusaukon mitat | 45 x 415 | Tapsa Control | Kyllä | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 | Ketjutettavissa | Kyllä | |
| Havaintoetäisyys | 40 m, 60 m |
| Tuotekoodi | TWT8151WKT |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148771 |
| GTIN | 06438045028613 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,40 kg |
| Mitat | 405 × 40 × 287 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9005 (Jet black) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| Max. Syöttöteho VA | 6,5 VA |
| Max Syöttöteho W | 4,2 W |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | II |
| Upotusaukon mitat | 45 x 415 |
| Tapsa Control | Kyllä |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30...+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 40 m, 60 m |
Mittakuvat


Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Opas 81 - VOT52 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Asennusvideot
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PBV81401E1 | 4282259 | Opaste oikea (PBV81401E1) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81401E2 | 4282260 | Opaste vasen (PBV81401E2) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81402E | 4281209 | Opaste alas & alas (PBV81402E) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81402E3 | 4282261 | Opaste alas (PBV81402E3) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81401E | 4281210 | Opaste oikea & vasen (PBV81401E) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81401ER | 4226382 | Opaste vasen, oikea, esteetön poistumistie (PBV81401ER) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81402ER | 4226383 | Opaste alas, esteetön poistumistie (PBV81402ER) | 40 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81601E1 | 4282262 | Opaste oikea (PBV81601E1) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81601E2 | 4282263 | Opaste vasen (PBV81601E2) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81602E | 4280945 | Opaste alas & alas (PBV81602E) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81601E | 4280946 | Opaste oikea & vasen (PBV81601E) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81601ER | 4226384 | Opaste vasen, oikea, esteetön poistumistie (PBV81601ER) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV81602ER | 4226385 | Opaste alas, esteetön poistumistie (PBV81602ER) | 60 m | | Lisää ostoskoriin |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77510B | 4281136 | Pallosuoja TW77510B | Lisää ostoskoriin |
| TWT8101 | 4281037 | Uppoasennuskehys TWT8101 | Lisää ostoskoriin |
| TWT8102 | 4281038 | Lippukannatin TWT8102 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9000 | 4211302 | Ripustuskannatin TWT9000 | Lisää ostoskoriin |
