Opas 80 -opastevalaisin TWT8071WT
24-230 V keskusakustojärjestelmiin liitettävä LED-opastevalaisin
Opas 80 on valolevyllä varustettu opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Teknowaren innovatiivisen elektroniikka- ja tuotesuunnittelun ansiosta Opas 80 -valaisimessa yhdistyvät erittäin tasaisesti valaistut opastekuviot, pieni virrankulutus sekä siro ulkomuoto.
Valittavana on kolme eri opastekokoa. Opas 80 -valaisinta voidaan käyttää 1- tai 2-puoleisena, sekä uppo- että pinta-asennuksessa.
Valaisin on kätevästi asennettavissa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWT8071WT | Sähkönumero | 4148768 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 06438045028583 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,69 kg | Mitat | 268 × 40 × 185 mm | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9005 (Jet black) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² (24 V), 3 x 2,5 mm² (230 V) | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | IP Luokka | IP43 | |
| Valonlähde | LED | Max. Syöttöteho VA | 2 VA (24 V), 5,5 VA (230 V) | |
| Max Syöttöteho W | 1,5 W (24 V), 2 W (230 V) | Asennus vakiona | Katto, Seinä | |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo | Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC | |
| Opaste | None | Suojausluokka | III (24 V), II (230 V) | |
| Upotusaukon mitat | 53 x 275 | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä | Havaintoetäisyys | 20 m, 26 m, 30 m |
| Tuotekoodi | TWT8071WT |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148768 |
| GTIN | 06438045028583 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,69 kg |
| Mitat | 268 × 40 × 185 mm |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9005 (Jet black) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2 x 2,5 mm² (24 V), 3 x 2,5 mm² (230 V) |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| Max. Syöttöteho VA | 2 VA (24 V), 5,5 VA (230 V) |
| Max Syöttöteho W | 1,5 W (24 V), 2 W (230 V) |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 24-230 V, 50/60 Hz AC, DC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | III (24 V), II (230 V) |
| Upotusaukon mitat | 53 x 275 |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -30…+50 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 20 m, 26 m, 30 m |
Mittakuvat



Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
| Asennusohje Opas 80 - VOT51 | Lataus |
Asennusvideot
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PBV80202E | 4281205 | Opaste alas & alas (PBV80202E) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80201E | 4281206 | Opaste oikea & vasen (PBV80201E) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80201E1 | 4282250 | Opaste oikea (PBV80201E1) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80201E2 | 4282251 | Opaste vasen (PBV80201E2) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80202E3 | 4282252 | Opaste alas (PBV80202E3) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80201ER | 4226380 | Opaste vasen, oikea, esteetön poistumistie (PBV80201ER) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80202ER | 4226381 | Opaste alas, esteetön poistumistie (PBV80202ER) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80261E | 4281208 | Opaste oikea & vasen (PBV80261E) | 26 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80262E | 4281207 | Opaste alas & alas (PBV80262E) | 26 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80262E3 | 4282255 | Opaste alas (PBV80262E3) | 26 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80261E1 | 4282253 | Opaste oikea (PBV80261E1) | 26 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80261E2 | 4282254 | Opaste vasen (PBV80261E2) | 26 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80301E2 | 4282257 | Opaste vasen (PBV80301E2) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80301E1 | 4282256 | Opaste oikea (PBV80301E1) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80302E3 | 4282258 | Opaste alas (PBV80302E3) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80301E | 4280941 | Opaste oikea & vasen (PBV80301E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80302E | 4280940 | Opaste alas & alas (PBV80302E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80301ER | 4226376 | Opaste vasen, oikea, esteetön poistumistie (PBV80301ER) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80302ER | 4226377 | Opaste alas, esteetön poistumistie (PBV80302ER) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | 4281135 | Pallosuoja TW77507B | Lisää ostoskoriin |
