Slimspot II Angle -turvavalaisin TWSD192WA
1 h superkondensaattorilla varustettu, AaltoCtrl -etähallintajärjestelmään liitettävä Escap-turvavalaisin
Slimspot II on tehokas ja huomaamaton, uppoasennettava turvavalaisin. Suoralinjaisen ja pienen kokonsa ansiosta valaisin sulautuu saumattomasti tilan arkkitehtuuriin. Laaja tuoteperhe ja optiikkavalikoima tarjoavat monia vaihtoehtoja erilaisten ja erikokoisten alueiden valaisuun. Slimspot II on suunniteltu sisäkäyttöön. Valaisimessa on kestävä metallirunko, joka on vakioväriltään valkoinen. Halutessasi saat Slimspot II -turvavalaisimen myös mustana tai harmaana.
Slimspot II Angle valaisee standardin EN 1838 vaatimusten mukaisesti ensiapu- ja sammutusvälineet (esim. palontorjuntalaitteet, hälytyspisteet, ensiapulaitteet ja kaapit) viiden luksin pystysuoralla valaistusvoimakkuudella, epäsymmetrisellä valokuviolla.
| Tuotekoodi | TWSD192WA | Sähkönumero | 4148572 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045026718 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,80 kg | Mitat | 90 × 90 × 46 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 1 h | |
| Rungon materiaali | metalli | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| Escap | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | IP Luokka | IP20 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Valovirta (lm) | 60 | Max. Syöttöteho VA | 3 VA | |
| Asennus vakiona | Uppo | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Suojausluokka | I | Upotusaukon mitat | ø75 | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWSD192WA |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148572 |
| GTIN | 6438045026718 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,80 kg |
| Mitat | 90 × 90 × 46 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | metalli |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP20 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 60 |
| Max. Syöttöteho VA | 3 VA |
| Asennus vakiona | Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | I |
| Upotusaukon mitat | ø75 |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- Alue, jossa pystysuora valaistusvoimakkuus on vähintään 5 luksia
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
Epäsymmetriselle valolle
| Asennuskorkeus (m) | A1 (m) | A2 (m) | D1 (m) | D2 (m) |
| - | - | - | 5 lx | 5 lx |
| 2.5 | 1 | 1.5 | 1.5 | 2 |
| 2.5 | 1.5 | 1.4 | 1.6 | 2.1 |
| 2.5 | 2.0 | 0.9 | 1.4 | 1.6 |
| 3 | 1 | 2 | 1.5 | 2 |
| 3 | 1.5 | 1.9 | 1.6 | 2.1 |
| 3 | 2.0 | 1.4 | 1.4 | 1.8 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Slimspot - VOT35 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
