Smooth Zone -turvavalaisin TWSA892WA
1 h superkondensaattorilla varustettu, Aalto Control -etähallintajärjestelmään liitettävä Escap-turvavalaisin
Teknoware Smooth on pieni ja tyylikäs, mutta erittäin kestävä ulkokäyttöön optimoitu turvavalaisin. Sitä voidaan käyttää myös 300 lumenin yleisvalaisimena. Linjakas valaisin sulautuu saumattomasti rakennuksen arkkitehtuuriin. Smooth koostuu kahdesta osasta, valaisinosasta ja sisäyksiköstä. Yksiköiden välille tuleva viiden metrin palonkestävä asennuskaapeli sisältyy toimitukseen. Valaisin on seinäasennettava. Smoothin runko on vahvaa alumiinivalua (IK10), ja se on pölyn ja vedenkestävä (valaisinosalla IP65). Valaisimen vakioväri on harmaa (RAL 7024), muut värit tilauksesta (esim. valkoinen RAL 9003).
Smooth Zone -turvavalaisin antaa laajan ja tasaisen valokuvion, joka valaisee avoimet alueet tehokkaasti.
| Tuotekoodi | TWSA892WA | Sähkönumero | 4148574 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045025995 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,40 kg | Mitat | 100 × 60 × 110 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 1 h | |
| Rungon materiaali | alumiinivalu | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL7024 (Graphite grey) | Kuvun materiaali | Polykarbonaatti | |
| Sähköinen asennus | 3/4 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | Escap | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | |
| IP Luokka | IP20, IP65 | Valonlähde | LED | |
| LumiTest | Kyllä | Valovirta (lm) | 32 | |
| Max. Syöttöteho VA | 11 VA / 3 VA | Asennus vakiona | Seinä | |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | Suojausluokka | I | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWSA892WA |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148574 |
| GTIN | 6438045025995 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,40 kg |
| Mitat | 100 × 60 × 110 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | alumiinivalu |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL7024 (Graphite grey) |
| Kuvun materiaali | Polykarbonaatti |
| Sähköinen asennus | 3/4 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP20, IP65 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 32 |
| Max. Syöttöteho VA | 11 VA / 3 VA |
| Asennus vakiona | Seinä |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | I |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 1 lux:in ja 0,5 lux:in taulukko, opastevalaisimen alla
- Mittaustaso 0,02 m, mittaustulokset akkukäytöllä.
Seinäasennus
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R4 (m) | R1 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 0.5 lx | 0.5 lx |
| 2.5 | 9 | 1.4 | 3 | 1.6 | 3.2 |
| 3 | 6 | 1.5 | 3.1 | 1.8 | 3.5 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Smooth - VOT117 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
