Opas 80 himmennetty opastevalaisin TWS8092WAR
Himmennetty opastevalaisin 1 h superkondensaattorilla ja langattomalla valvonnalla
Opas 80 on valolevyllä varustettu opastevalaisin, jossa huipputeknologia yhdistyy moderniin valaisinmuotoiluun. Opas 80 TWS8092WAR on normaalikäytössä himmennetty, jotta vältytään opastevalaisimen häiritsevältä häikäisyltä hämärissä tiloissa, kuten esimerkiksi elokuvateattereissa. Teknowaren innovatiivisen elektroniikka- ja tuotesuunnittelun ansiosta Opas 80 -valaisimessa yhdistyvät erittäin tasaisesti valaistut opastekuviot, pieni virrankulutus sekä siro ulkomuoto.
Valittavana on kolme eri opastekokoa. Opas 80 -valaisinta voidaan käyttää yksi- tai kaksipuoleisena, sekä uppo- että pinta-asennuksessa. Valaisin on kätevästi asennettavissa erillisellä asennusosalla, johon kytketään myös sähkönsyöttö.
Valaisimen opasteet tilattava erikseen.
| Tuotekoodi | TWS8092WAR | Sähkönumero | 4148638 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045027128 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,42 kg | Mitat | 268 × 40 × 185 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 1 h | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | Escap | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 | |
| IP Luokka | IP43 | Valonlähde | LED | |
| LumiTest | Kyllä | Max. Syöttöteho VA | 2,4 VA | |
| Max Syöttöteho W | 2 W | Asennus vakiona | Katto, Seinä | |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Opaste | None | Suojausluokka | II | |
| Upotusaukon mitat | 45 x 275 | Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | |
| Ketjutettavissa | Kyllä | Havaintoetäisyys | 20 m, 26 m, 30 m |
| Tuotekoodi | TWS8092WAR |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148638 |
| GTIN | 6438045027128 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,42 kg |
| Mitat | 268 × 40 × 185 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 2/3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 650 |
| IP Luokka | IP43 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Max. Syöttöteho VA | 2,4 VA |
| Max Syöttöteho W | 2 W |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Asennus lisävarusteilla | Lippu, Ripustus, Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Opaste | None |
| Suojausluokka | II |
| Upotusaukon mitat | 45 x 275 |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
| Havaintoetäisyys | 20 m, 26 m, 30 m |
Mittakuvat



Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
| Asennusohje Opas 80 - VOT51 | Lataus |
Asennusvideot
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | Havaintoetäisyys | Opaste | |
|---|---|---|---|---|---|
| PBV80202E | 4281205 | Opaste alas & alas (PBV80202E) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80201E | 4281206 | Opaste oikea & vasen (PBV80201E) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80201E1 | 4282250 | Opaste oikea (PBV80201E1) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80201E2 | 4282251 | Opaste vasen (PBV80201E2) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80202E3 | 4282252 | Opaste alas (PBV80202E3) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80201ER | 4226380 | Opaste vasen, oikea, esteetön poistumistie (PBV80201ER) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80202ER | 4226381 | Opaste alas, esteetön poistumistie (PBV80202ER) | 20 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80261E | 4281208 | Opaste oikea & vasen (PBV80261E) | 26 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80262E | 4281207 | Opaste alas & alas (PBV80262E) | 26 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80262E3 | 4282255 | Opaste alas (PBV80262E3) | 26 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80261E1 | 4282253 | Opaste oikea (PBV80261E1) | 26 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80261E2 | 4282254 | Opaste vasen (PBV80261E2) | 26 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80301E2 | 4282257 | Opaste vasen (PBV80301E2) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80301E1 | 4282256 | Opaste oikea (PBV80301E1) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80302E3 | 4282258 | Opaste alas (PBV80302E3) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80301E | 4280941 | Opaste oikea & vasen (PBV80301E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80302E | 4280940 | Opaste alas & alas (PBV80302E) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80301ER | 4226376 | Opaste vasen, oikea, esteetön poistumistie (PBV80301ER) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
| PBV80302ER | 4226377 | Opaste alas, esteetön poistumistie (PBV80302ER) | 30 m | | Lisää ostoskoriin |
Lisävarusteet
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| TW77507B | 4281135 | Pallosuoja TW77507B | Lisää ostoskoriin |
| TWT8001B | 4281051 | Uppoasennuskehys TWT8001B | Lisää ostoskoriin |
| TWT8006B | 4282231 | Uppoasennuskehys TWT8006B | Lisää ostoskoriin |
| TWT9000 | 4211302 | Ripustuskannatin TWT9000 | Lisää ostoskoriin |
| TWT9002 | 4211300 | Lippukannatin TWT9002 | Lisää ostoskoriin |



