Stamina Line Lowbay -turvavalaisin TWS7492WMG
1h superkondensaattorilla ja Lumi Test -itsetestauksella varustettu Escap-turvavalaisin
Stamina on suunniteltu toimimaan haastavissa käyttökohteissa.
Stamina Line Lowbay TWS7492WMG turvavalaisimessa on iskunkestävä alumiinirunko (IK10-luokka), joka on myös pölyn ja vedenkestävä (IP65). Valaisimen lasikupu suojaa erinomaisesti kemikaaleilta. Escap-superkondensaattori mahdollistaa valaisimen käytön jopa -25°C asteessa. Staminaa voidaan käyttää myös yleisvalona, kun se on liitetty verkkovirtaan. Valaisin voidaan asentaa usealla eri tavalla. Tässä mallissa on LumiTest-itsetestaus.
| Tuotekoodi | TWS7492WMG | Sähkönumero | 4148614 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045026398 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 1,40 kg | Mitat | 265 × 100 × 87 mm | |
| Toiminta-aika (h) | 1 h | Rungon materiaali | alumiinivalu | |
| CE Merkintä | Kyllä | Väri | RAL9007 (Grey aluminium) | |
| Kuvun materiaali | Lasi | Sähköinen asennus | 3/4 x 2,5 mm² | |
| EN 1838 | Kyllä | EN 60598-2-22 | Kyllä | |
| Escap | Kyllä | ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | IP Luokka | IP65 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Valovirta (lm) | 80 | Max. Syöttöteho VA | 11 VA / 3 VA | |
| Max Syöttöteho W | 7 W | Asennus vakiona | Katto, Seinä | |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | Suojausluokka | I | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWS7492WMG |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148614 |
| GTIN | 6438045026398 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 1,40 kg |
| Mitat | 265 × 100 × 87 mm |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | alumiinivalu |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9007 (Grey aluminium) |
| Kuvun materiaali | Lasi |
| Sähköinen asennus | 3/4 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP65 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 80 |
| Max. Syöttöteho VA | 11 VA / 3 VA |
| Max Syöttöteho W | 7 W |
| Asennus vakiona | Katto, Seinä |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | I |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat

Valonjakotaulukot

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Poistumisreitin turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 1 lx |
| 2.5 | 3 | 5.5 | 15.5 | 1 |
| 3 | 2 | 6.5 | 17 | 1 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Stamina - VOT111 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
Tarvitset myös yhden tai useamman näistä
| Tuotekoodi | Sähkönumero | Kuvaus | |
|---|---|---|---|
| XWT5210 | 4244132 | Stamina seinäkannake XWT5210 | Lisää ostoskoriin |
| XWT5211 | 4244133 | Stamina kattokannake XWT5211 | Lisää ostoskoriin |
