Slimspot II Line Lowbay -turvavalaisin TWS6192WA
1 h superkondensaattorilla varustettu, Aalto Control -etähallintajärjestelmään liitettävä Escap-turvavalaisin
Slimspot II on tehokas ja huomaamaton, uppoasennettava turvavalaisin. Suoralinjaisen ja pienen kokonsa ansiosta valaisin sulautuu saumattomasti tilan arkkitehtuuriin. Laaja tuoteperhe ja optiikkavalikoima tarjoavat monia vaihtoehtoja erilaisten ja erikokoisten alueiden valaisuun. Slimspot II on suunniteltu sisäkäyttöön. Valaisimessa on kestävä metallirunko, joka on vakioväriltään valkoinen. Halutessasi saat Slimspot II -turvavalaisimen myös mustana tai harmaana.
Slimspot II Line Lowbay antaa pitkän ja kapean valokuvion, joka valaisee poistumisreitit tehokkaasti.
| Tuotekoodi | TWS6192WA | Sähkönumero | 4148529 | |
|---|---|---|---|---|
| GTIN | 6438045025544 | Tullikoodi | 94056180 | |
| Paino | 0,80 kg | Mitat | 90 × 90 × 46 mm | |
| AaltoCtrl | Kyllä | Toiminta-aika (h) | 1 h | |
| Rungon materiaali | muovi | CE Merkintä | Kyllä | |
| Väri | RAL9003 (Signal white) | Kuvun materiaali | Akryyli | |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² | EN 1838 | Kyllä | |
| EN 60598-2-22 | Kyllä | Escap | Kyllä | |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) | Muoto | Pyöreä | |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 | IP Luokka | IP20 | |
| Valonlähde | LED | LumiTest | Kyllä | |
| Valovirta (lm) | 75 | Max. Syöttöteho VA | 3 VA | |
| Asennus vakiona | Uppo | Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC | |
| Suojausluokka | I | Upotusaukon mitat | ø75 | |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 | Ketjutettavissa | Kyllä |
| Tuotekoodi | TWS6192WA |
|---|---|
| Sähkönumero | 4148529 |
| GTIN | 6438045025544 |
| Tullikoodi | 94056180 |
| Paino | 0,80 kg |
| Mitat | 90 × 90 × 46 mm |
| AaltoCtrl | Kyllä |
| Toiminta-aika (h) | 1 h |
| Rungon materiaali | muovi |
| CE Merkintä | Kyllä |
| Väri | RAL9003 (Signal white) |
| Kuvun materiaali | Akryyli |
| Sähköinen asennus | 3 x 2,5 mm² |
| EN 1838 | Kyllä |
| EN 60598-2-22 | Kyllä |
| Escap | Kyllä |
| ETIM luokka | Turva-/opastevalaisin (EC001957) |
| Muoto | Pyöreä |
| Muoviosien kuumalankakoe (°C) | 850 |
| IP Luokka | IP20 |
| Valonlähde | LED |
| LumiTest | Kyllä |
| Valovirta (lm) | 75 |
| Max. Syöttöteho VA | 3 VA |
| Asennus vakiona | Uppo |
| Nimellissyöttöjännite | 220-240 V, 50/60 Hz AC |
| Suojausluokka | I |
| Upotusaukon mitat | ø75 |
| Käyttölämpötila Min - Max (°C) | -25...+35 |
| Ketjutettavissa | Kyllä |
Mittakuvat


Valonjakotaulukot

- 1 luksin taulukko poistumisreitin keskilinjalla standardin EN 1838 mukaisesti.
- Mittaustaso 0.02 m, mittaustulokset katkokäytöllä.
R1 etäisyys seinästä X-suunta
R2 valaisimien asennusväli X-suunta
R4 etäisyys seinästä Y-suunta
Poistumisreitin turvavalaistus (kattoasennus)
| Asennuskorkeus (m) | Valaisimen alla (lx) | R1 (m) | R2 (m) | R4 (m) |
| - | - | 1 lx | 1 lx | 1 lx |
| 2.5 | 2.5 | 5 | 16 | 1 |
| 3 | 1.5 | 4.5 | 16.5 | 1 |
Lataukset ja tuotekortti
| Tiedosto | Lataus |
|---|---|
| Tuotekortti | Lataus |
| Asennusohje Slimspot - VOT35 | Lataus |
| Yleistietoa Teknowaren valaisimien asentamisesta | Lataus |
